Rodenstock Punktulit Super AR 1.6 ASF
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
INDEX 1.6 - o 20% cieńsza soczewka niż w przypadku soczewki o podstawowym parametrze 1.5
Rodenstock Punktulit ASF Super AR 1.6 - wysokiej jakości soczewka organiczna renomowanej niemieckiej marki Rodenstock. Wyposażona w warstwę utwardzającą, wielowarstwowy antyrefleks, powłokę hydrofobową. Wielowarstwowy antyrefleks eliminuje uciążliwe odblaski, które zmniejszają komfort widzenia.
Konstrukcja asferyczna (ASF)
Tradycyjne soczewki sferyczne posiadają zaokrągloną powierzchnię z przodu, która jest tym bardziej kulista im większa jest jej moc optyczna. Powoduje to powstanie zniekształceń obrazu przy obwodzie soczewki. Objawia się to tym, że u osoby z dużymi plusami jej oczy będą sprawiały wrażenie nienaturalnie powiększonych, natomiast u osoby z dużymi minusami - będą wyraźnie pomniejszone.
Soczewki asferyczne stworzono po to, aby posiadały bardziej płaską powierzchnię niż soczewki sferyczne o tej samej mocy optycznej. Są też od nich dużo cieńsze i lżejsze. Wprowadzają mniejszą zmianę wielkości oglądanych przedmiotów, a obszar zniekształconego widzenia przy obwodzie soczewki jest mniejszy. Przy dużych wadach wzroku nie powodują tak znacznej zmiany wielkości oczu.
Cena standardowa 380 zł
cena w zakupie z oprawką w sklepie internetowym Polski Optyk: 350 zł
Soczewka organiczna
Soczewki okularowe stworzone w oparciu o różnego rodzaju materiały. Główną zaletą soczewek organicznych jest ich niski ciężar oraz podwyższona wytrzymałość na stłuczenia.
Warstwa utwardzająca
Podstawowa warstwa soczewki. Podnosi jej twardość, dzięki czemu wzrasta jej odporność na zarysowania.
Antyrefleks
Antyrefleks to specjalistyczna, nieznacznej grubości powłoka nanoszona na soczewki okularowe. Redukuje odbicia i odblaski powstające w wyniku padania na nie światła. Głównym zadaniem powłoki AR jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych powstających na gładkich i wypolerowanych powierzchniach soczewki okularowej. Jak wiadomo z fizyki, część światła przechodzącego przez ośrodki o różnych współczynnikach załamania – w tym przypadku powietrze i materiał soczewki - odbija się. Efektem tego są właśnie refleksy świetlne (odblaski). W soczewce okularowej zjawisko to podwaja się, gdyż mamy do czynienia z dwiema powierzchniami soczewki – zewnętrzną i wewnętrzną.
Powłoka hydrofobowa
Jest to powłoka, która chroni soczewki przed zaparowaniami oraz smugami powstającymi po ich zamoczeniu. Dzięki niej korzystanie z okularów jest wygodniejsze. Soczewki łatwiej się czyści, ponieważ podczas ich mycia lub deszczu krople wody nie zatrzymują się na ich powierzchni, lecz po nich zgrabnie spływają. Zapewnia to lepszą widoczność podczas obfitych opadów deszczu. Powłoka hydrofobowa niweluje też w znacznym stopniu wszystkim znany problem zaparowywania soczewek okularowych. Gdy temperatura spada poniżej zera i z dworu wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, na soczewkach pojawia się zaparowanie. Wiąże się to z koniecznością przetarcia okularów, co skutkuje często zabrudzeniami ograniczającymi widoczność. W przypadku soczewki z powłoką hydrofobową zaparowanie samoistnie znika, przez co po krótkiej chwili widzisz doskonale.