100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam233Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Jai Kudo DriveCare 1.5

Wysyłka w: 5 dni
Cena: 440,00 zł 440.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 


Cena standardowa 440zł

cena w zakupie z oprawką w sklepie internetowym Polski Optyk: 320zł

 

DriveCare to nowatorska soczewka marki Jai Kudo zaprojektowana w celu poprawy widzenia podczas prowadzenia pojazdów. Ułatwia jazdę nocą oraz podczas trudnych warunków atmosferycznych, ponieważ zdecydowanie redukuje oślepiające odblaski oraz poprawia kontrast. Jest produktem w pełni uniwersalnym - zapewnia bardzo dobrą jakość widzenia przez całą dobę, także w pracy, domu czy na świeżym powietrzu.

Sekretem soczewek jest technologia Reflect Control, która uwzględnia proces adaptacji oka do warunków panujących w nocy, kiedy ilość docierającego światła jest niewielka, a czułość wzroku większa niż w ciągu dnia. Wówczas najbardziej oślepiają nas reflektory, lampy czy sygnalizacje świetlne. Soczewka Drive Care ogranicza rozpraszające odblaski nawet o 90% w porównaniu do soczewki nieuszlachetnionej oraz o 57% w porównaniu do soczewki z tradycyjnym antyrefleksem. 

Soczewki DriveCare polepszają kontrast, poprawiają rozpoznawanie szczegółów, a co za tym idzie zapewniają najwyższą jakość widzenia w dzień i po zmierzchu. Dzięki temu jazda staje się mniej męcząca, co wpływa na szybkość reakcji kierowcy i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

 

Soczewka organiczna
S
oczewki okularowe stworzone w oparciu o różnego rodzaju materiały. Główną zaletą soczewek organicznych jest ich niski ciężar oraz podwyższona wytrzymałość na stłuczenia. 

 ____________________________________________________________________________________________

Warstwa utwardzająca
Podstawowa warstwa soczewki. Podnosi twardość, dzięki czemu wzrasta jej odporność na zarysowania.

 ____________________________________________________________________________________________

Wielowarstwowy antyrefleks

Antyrefleks to specjalistyczna, nieznacznej grubości powłoka nanoszona na soczewki okularowe. Redukuje odbicia i odblaski powstające w wyniku padania na nie światła. Głównym zadaniem powłoki AR jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych powstających na gładkich i wypolerowanych powierzchniach soczewki okularowej. Jak wiadomo z fizyki, część światła przechodzącego przez ośrodki o różnych współczynnikach załamania – w tym przypadku powietrze i materiał soczewki - odbija się. Efektem tego są właśnie refleksy świetlne (odblaski). W soczewce okularowej zjawisko to podwaja się, gdyż mamy do czynienia z dwiema powierzchniami soczewki – zewnętrzną i wewnętrzną.

Dzięki powłokom antyrefleksyjnym do naszych oczu dociera więcej światła, możemy pracować w większym komforcie, co zmniejsza wysiłek naszych oczu podczas oglądania drobnych szczegółów. Klarowność obrazu jest na najwyższym poziomie. Kolory odwzorowywane są w sposób naturalny, nie wydają się wyblakłe, jak w przypadku zwykłych soczewek.

 

 ____________________________________________________________________________________________

Powłoka oleofobowa

Powłoka ta ma za zadanie chronić soczewkę przed wszelkimi zabrudzeniami w postaci tłuszczu lub kurzu. Kurz osiada na powierzchni soczewki nawet w nocy, gdy idziemy spać i zdejmujemy okulary. Dzięki powłoce oleofobowej, która charakteryzuje się śliską strukturą, ilość kurzu na powierzchni soczewki zredukowana jest do minimum, przez co nie ma konieczności czyszczenia ich każdego ranka. To samo dotyczy również tłustych odcisków palców oraz utrudniających widoczność smug. Będą one rzadziej występować oraz staną się one mniej widoczne niż w przypadku soczewek bez powłoki oleofobowej. 

 

 ____________________________________________________________________________________________

Powłoka hydrofobowa

Jest to powłoka, która chroni soczewki przed zaparowaniami oraz smugami powstającymi po ich zamoczeniu. Dzięki niej korzystanie z okularów jest wygodniejsze. Soczewki łatwiej się czyści, ponieważ podczas ich mycia lub deszczu krople wody nie zatrzymują się na ich powierzchni, lecz po nich zgrabnie spływają. Zapewnia to lepszą widoczność podczas obfitych opadów deszczu. Powłoka hydrofobowa niweluje też w znacznym stopniu wszystkim znany problem zaparowywania soczewek okularowych. Gdy temperatura spada poniżej zera i z dworu wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, na soczewkach pojawia się zaparowanie. Wiąże się to z koniecznością przetarcia okularów, co skutkuje często zabrudzeniami ograniczającymi widoczność. W przypadku soczewki z powłoką hydrofobową zaparowanie samoistnie znika, przez co po krótkiej chwili widzisz doskonale.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl