99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania

Soczewki okularowe o indeksie 1.6

Soczewki okularowe o indeksie 1.6

Dobre soczewki okularowe to podstawa w zapobieganiu i leczeniu wady wzroku. Z pewnością wiesz, że źle dobrana pod względem wady soczewka może doprowadzić do pogorszenia stanu wzroku. Dlatego warto spędzić więcej czasu na szczegółowych badaniach u optometrysty i okulisty. Jednak istotny jest nie tylko dobór samej wady i późniejsze dopasowanie oprawek, ale także mniejsze aspekty, o których możemy nie wiedzieć lub zapomnieć. Jednym z nich jest właśnie indeks, czyli współczynnik załamania światła. W naszym asortymencie znajdziesz między innymi soczewki okularowe o indeksie 1.6 – zapraszamy do korzystania z oferty.

Soczewki do okularów o indeksie 1.6

Jaki wpływ na użytkowanie danych soczewek okularowych ma współczynnik załamania światła? Najkrótsza odpowiedź brzmi: im współczynnik wyższy, tym cieńsze soczewki, co bezpośrednio przekłada się na nasz komfort noszenia. Współczynnik załamania światła oznaczamy właśnie mianem indeksu. 

Warto wiedzieć o tej kwestii, ponieważ możemy za pomocą jednego prostego wyboru zwiększyć wygodę codziennego użytkowania okularów. Będzie to szczególnym ułatwieniem dla osób, które noszą okulary cały czas i z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na wymianę okularów na soczewki. Dyskomfort noszenia okularów o grubych soczewkach znają z pewnością osoby z dużą wadą ujemną, przy której grubość soczewki zwiększa się przy krawędziach. Z tego powodu osoby z dużą wadą tak zwanych „minusów” są zmuszone do noszenia bardzo grubych soczewek. Są one nie tylko niewygodne, ale także mało estetyczne. 

Soczewki do okularów o indeksie 1.6 będą odpowiednie dla osób potrzebujących soczewek o mocy cylindrycznej od (+/-) 2,0D do - 3,0D. Polecamy wypróbowanie soczewek ze świadomie dobraną wartością indeksu współczynnika załamania światła. 

Szybko odczujesz, że komfort noszenia okularów jest większy i warto było poświęcić chwilę na dobranie odpowiednich soczewek. Polecamy konsultacje ze specjalistą, aby nie dobierać soczewek na własną rękę. Tylko wtedy możesz mieć całkowitą pewność, że zostały dobrane prawidłowo. 

Szkła okularowe 1.6

Oferujemy szkła okularowe 1.6 od sprawdzonej i zaufanej marki Jai Kudo i Rodenstock Punktulit. To renomowani producenci, którzy cieszą się zaufaniem wśród klientów. Ich soczewki są wykonane z wysokiej jakości materiału, co zwiększa ich odporność na uszkodzenia i wytrzymałość, a jednocześnie zostały one zaprojektowanie w taki sposób, aby zwiększać komfort noszenia okularów. 

Dodatkowo szkła Jai Kudo stworzone w technologii Stay Clean znacznie ułatwiają utrzymanie okularów w czystości. Rozmazujący się brud na soczewce może być prawdziwą zmorą każdego, kto na co dzień nosi okulary. Dzięki technologii Stay Clean możesz zapomnieć o konieczności ciągłego wycierania okularów z odcisków palców i innych zanieczyszczeń.

Oferujemy również wybór soczewek asferycznych, czyli takich, które z powodu bardziej płaskiej powierzchni dają zwiększone pole widzenia, a więc także ostrości. Skorzystaj z naszej oferty soczewek do okularów o indeksie 1.6 i postaw na maksimum komfortu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl