99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Zalety soczewek jednodniowych

Zalety soczewek jednodniowych

Soczewki jednodniowe to doskonała alternatywa dla oprawek okularowych, które zyskały uznanie wśród wielu konsumentów. Nic dziwnego, ponieważ posiadają sporo zalet oraz zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, a także komfort w trakcie noszenia. Przekonaj się zatem, czym są soczewki jednodniowe i kiedy warto z nich skorzystać?

Krótko o soczewkach jednodniowych

Najważniejszą cechą soczewek jednodniowych jest ich jednorazowe zastosowanie. Pozwala to zapewnić maksymalny poziom higieny oraz bezpieczeństwa, ale i pozytywnie wpływa na wygodę. Należy pamiętać, że stosowanie soczewek wymaga zachowania odpowiedniego poziomu higieny. Ilość czynności wykonywanych wzrasta w przypadku soczewek dwutygodniowych oraz miesięcznych.

Soczewki kontaktowe jednodniowe dostępne są w kilku wariantach, mianowicie: toryczne, sferyczne, progresywne i kosmetyczne. Soczewki sferyczne stosowane są w celu korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Soczewki toryczne dedykowane są osobom z astygmatyzmem. Soczewki progresywne przygotowano z myślą o osobach borykających się ze starczowzrocznością, czyli prezbiopią. Natomiast soczewki jednodniowe kosmetyczne umożliwiają szybką zmianę koloru tęczówki, jednak nie korygują one wady wzroku.

Dlaczego warto wybrać soczewki jednodniowe?

Uważa się, że soczewki jednodniowe to najbezpieczniejsza i najwygodniejsza metoda korekcji wad wzroku. Należy zauważyć, że na rynku dostępne są również soczewki dwutygodniowe, soczewki miesięczne oraz soczewki kwartalne. Jednak wersja jednorazowa zapewnia bardzo wysoki poziom wygody, gdyż gwarantuje: wysoką higienę, najwyższy komfort noszenia, znacznie mniejsze ryzyko infekcji oraz brak problemów z codzienną pielęgnacją. Soczewki te posiadają znacznie więcej zalet, które warto wziąć pod uwagę w trakcie wyboru tego właśnie produktu.

Soczewki te charakteryzują się wysoką przepuszczalnością tlenu oraz zapewniają bardzo dobre nawilżenie oczu. Sprawia to, że produkt nosi się bardzo dobrze. Szkła kontaktowe tego typu bardzo rzadko powodują zaczerwienienie, podrażnienia, uczucie pieczenia czy przesuszenie oczu. Dodatkowym atutem produktu jest fakt, że nie trzeba kupować specjalnych pojemników czy płynów do higieny soczewek. Soczewki jednodniowe zakłada się rano, a wieczorem wyrzuca, aby kolejnego dnia założyć nowe.

Soczewki jednorazowe są także bardzo sterylne, gdyż codziennie wyjmuje się je z nowego, szczelnie zamkniętego pojemniczka. Zapewniają one również bardzo wysoki poziom higieny. Nie odkłada się na nich osad białkowy, który bywa bardzo często przyczyną infekcji rogówki oraz zapalenia spojówek. Jednocześnie są bardzo uniwersalne i dostępne w wielu wariantach, jeśli chodzi o moc korekty wady wzroku. Dlatego produkt ten polecany jest osobom cierpiącym na krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopię oraz astygmatyzm.

Soczewki jednodniowe dla każdego!

Soczewki kontaktowe w wersji jednodniowej doceni każdy, kto preferuje aktywny tryb życia. Produkt ten polecany jest także osobom, które pragną odpocząć od tradycyjnych oprawek okularowych w związku z urlopem, imprezą okolicznościową lub wyjazdem służbowym. Należy podkreślić, że soczewki można nosić komfortowo przez cały dzień. W momencie poczucia lekkiego dyskomfortu wystarczy sięgnąć po krople nawilżające, które szybko i skutecznie niwelują ten efekt. Soczewki jednodniowe wymagają minimum uwagi, jak i dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu zyskały spore uznanie wśród konsumentów, którzy docenili wszechstronność oraz wysoką jakość tego produktu.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl