99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne - co wybrać?

Soczewki jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne - co wybrać?

Korzystanie z okularów korekcyjnych w niektórych sytuacjach może wiązać się z pewnymi mankamentami. Dotyczy to przede wszystkim uprawiania sportu. Pragnąc zapewnić sobie pełną swobodę, której nie ogranicza wada wzroku, warto zdecydować się na soczewki kontaktowe. Wiele osób widzi w tym rozwiązaniu możliwość podniesienia swojego komfortu życia. Na rynku dostępne są różnego rodzaju soczewki, do których zaliczają się produkty jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Jakie są ich zalety i na co się zdecydować?

Soczewki jednodniowe, dobre rozwiązanie dla początkujących

Soczewki jednodniowe są korzystnym wyborem dla osób, które na co dzień noszą okulary, jednak potrzebują takiego rozwiązania na szczególne okazje. Doskonale sprawdzą się na ważne wyjście, zabawę lub do uprawiania sportu. Można je nabyć w specjalnym, jednorazowym opakowaniu. Dzięki temu są one gotowe do użycia. Zaletą soczewek jednorazowych jest brak obowiązku wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Nie ma konieczności przechowywania ich w specjalnym płynie, ponieważ po zużyciu zostają one wyrzucone. Taki rodzaj soczewek dobrze sprawdzi się również u alergików oraz osób o wrażliwych oczach i cierpiących na suchość oczu.

 

Rekomendowane przez specjalistów soczewki dwutygodniowe

Zastosować można również soczewki dwutygodniowe, które ze względu na dość często wymianę, rekomendowane są przez specjalistów z branży. To właśnie konieczność wymiany egzemplarza na nowy, wpływa korzystnie na zdrowie oczu oraz ogólny komfort użytkowania. Za pomocą takich soczewek możliwe staje się skorygowanie większości wad wzroku, do których zaliczyć można astygmatyzm, krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Decydując się na takie rozwiązanie należy pamiętać, że ten typ soczewek wymaga od użytkownika codziennej pielęgnacji. Ze względu na krótki okres wymiany, są one jednak najbardziej higienicznym rozwiązaniem wśród soczewek wielokrotnego użytku. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim dla osób regularnie noszących soczewki.

Soczewki miesięczne – długotrwały okres użytkowania

Z soczewek miesięcznych powinny korzystać osoby, które zamierzają na stałe zastąpić tym rozwiązaniem okulary korekcyjne. Choć ich budowa jest bardzo podobna do soczewek jednodniowych, zostały one jednak wykonane z trwalszych materiałów. Dzięki temu czas ich użytkowania może być znacznie dłuższy. Należy także pamiętać o codziennym zdejmowaniu i zakładaniu soczewek oraz przechowywaniu ich w specjalnym zbiorniczku z płynem. W rezultacie soczewki cały czas pozostają odpowiednio nawilżone, a także zachowany jest właściwy poziom czystości. Zaniedbania w tym zakresie mogą być powodem podrażnień oka.

Wybór najlepszych soczewek kontaktowych

Soczewki stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób w każdym wieku. W celu uzyskania najlepszego komfortu widzenia, warto skorzystać z pomocy optometrysty lub okulisty, który pomoże w dokonaniu wyboru odpowiedniego rodzaju soczewek kontaktowych. Wybierając spośród produktów dostępnych na rynku, należy dokładnie określić swoje preferencje i oczekiwania. Soczewki jednodniowe są bardziej higieniczne, nie wymagają również zabiegów pielęgnacyjnych, jednak stosuje się je zazwyczaj do okazjonalnego użytkowania. W przypadku soczewek dwutygodniowych i miesięcznych, użytkownik musi pamiętać o właściwym przechowywaniu i nawilżaniu. Jest to jednak rozwiązanie praktyczniejsze w przypadku osób stosujących taki rodzaj korekcji na stałe. Każde z tych rozwiązań przynosi jednak większą swobodę i eliminuje ograniczenia wynikające z konieczności noszenia okularów korekcyjnych.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl