99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Rodzaje oprawek okularowych dla dzieci - jakie wybrać?

Rodzaje oprawek okularowych dla dzieci - jakie wybrać?

Zakup odpowiednich okularów dla dziecka stanowi poważną decyzję, która odgrywa duże znaczenie dla jego zdrowia. Dopasowanie oprawek okularowych dla części osób może okazać się problematyczne. Na rynku znaleźć można szereg produktów, różniących się od siebie zarówno walorami wizualnymi, jak również funkcjonalnością. Czym warto się kierować, by dziecko dobrze czuło się w swoich okularach oraz chętnie je nosiło?

Problemy ze wzrokiem u dzieci

            Warto dokładnie obserwować zachowanie swojego dziecka, żeby w porę wychwycić symptomy, mogące świadczyć o pojawieniu się problemów ze wzrokiem. To między innymi mrużenie oczu, problemy z koncentracją, bóle głowy lub wodzenie palcem po słowach w momencie czytania. W takim przypadku niezbędna może okazać się wizyta u optometrysty.

            Niestety u coraz większej ilości dzieci pojawiają się problemy ze wzrokiem. To między innymi krótkowzroczność, nadwzroczność oraz szereg innych wad wrodzonych. Dlatego tak ważne staje się skorzystanie z pomocy doświadczonego specjalisty, który przeprowadzi kompleksowe badanie ostrości wzroku oraz dobierze właściwą korekcję optyczną. Najlepiej jeśli dziećmi zajmuje się osoba, która posiada doświadczenie zawodowe w pracy z małymi pacjentami.

Czym kierować się podczas wyboru oprawek?

            Kiedy zakup okularów staje się koniecznością, wówczas należy dokładnie zastanowić się nad wyborem optymalnych oprawek. Na rynku znaleźć można niezwykle rozbudowana ofertę. Z powodzeniem skorzystać można również ze sklepów internetowych, w których znajduje się bardzo ciekawy asortyment. Interesujące propozycje znaleźć można za pośrednictwem sklepu polskioptyk.pl. Różnią się one od siebie zarówno kształtem, kolorystyką, jak i rodzajem materiału zastosowanego w procesie ich produkcji. Nabyć można oprawki dziecięce plastikowe i oprawki dziecięce metalowe pełne. Jeśli dziecko lepiej czuje się w subtelniejszych i lżejszych modelach, które odsłaniają więcej jego twarzy, wówczas lepiej zdecydować się na oprawki dziecięce na żyłce.

            Dokonując wyboru należy kierować się również zaleceniami lekarza okulisty. Niektóre dzieci będą bowiem nosiły okulary, tylko w momencie wykonywania określonych czynności. Najczęściej będzie to czytanie i nauka w szkole. Inne pozostaną w okularach przez cały dzień, co poniekąd wymusza właściwe dobranie wielkości i kształtu oprawki.

            W przypadku dzieci, lepiej jeśli oprawki są większe. Dzięki temu można ustrzec się przed sytuacją, w której dziecko nie będzie patrzeć przez szkła, tylko kierować swój wzrok nad oprawką. Bardzo ważną kwestią jest również odpowiednia wygoda. Dzieci są wymagającymi klientami i oczekują wysokiego poziomu komfortu. Dlatego też w oprawkach do okularów dziecięcych w sklepie polskioptyk.pl, takich jak na przykład ARC D'OR model 55137RW-NN COL.2  zastosowano sprężynowe zawiasy typu FLEX. Dzięki nim okulary doskonale dopasowują się do kształtu głowy dziecka, a także wyeliminowane zostało zjawisko ucisku na skroniach. Okulary dobrze trzymają się na twarzy i są w zasadzie niewyczuwalne. Dziecko nie ma więc problemu z noszeniem ich przez cały dzień.

Najlepszy wybór dla dziecka

            Korzystnym wyborem będą zarówno oprawki wykonane z metalu, jak i tworzyw sztucznych. Dla najmłodszych świetnie sprawdzą się modele, zawierające motywy z bajek. Skorzystać można między innymi z oprawek GARFIELD 626 SILVER. Zostały one zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych odbiorcach. Zastosowany materiał gwarantuje lekkość i dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy.

            Bardzo dobrym pomysłem jest również skorzystanie z oprawek dziecięcych plastikowych. To właśnie one, cechują się dużą trwałością i elastycznością. Ponadto dostępne są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dlatego łatwo dopasować konkretny model do indywidualnych oczekiwań stawianych ze strony dziecka. Takie oprawki są bardzo wygodne, nie przeszkadzają swojemu użytkownikowi w zabawie i nauce.

Odpowiedni dobór oprawek ma kluczowe znaczenie w przypadku dziecięcych okularów. Należy bowiem pamiętać o tym, że jeśli oprawki nie podtrzymują właściwie szkieł na wysokości oczu, pogorszeniu może ulec ogólna jakość korekcji. Nawet jeśli zastosowane zostaną wysokiej jakości szkła, nieprawidłowo dobrane oprawki spowodują, że okulary nie spełnią dobrze swojej roli. Oprawki nie mogą się zsuwać, uciskać lub powodować jakiegokolwiek dyskomfortu. Koniecznie należy również liczyć się z opinią dziecka. Ono także musi mieć możliwość wyrażenia swojego własnego zdania i określenie własnych preferencji, dotyczących chociażby zastosowanej kolorystyki. W przeciwnym razie dziecko może przy każdej sposobności ściągać okulary, w których nie będzie czuło się dobrze.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl