99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Powłoka antyrefleksyjna w okularach - zalety

Powłoka antyrefleksyjna w okularach - zalety

Powłokę antyrefleksyjną posiadają zarówno okulary korekcyjne, jak również okulary przeciwsłoneczne. Charakteryzuje się ona wieloma pozytywnymi właściwościami, wynikającymi z ich codziennego użytkowania. Są one między innymi bardziej przejrzyste i nie rozpraszają użytkownika odbijaniem się przedmiotów w szkłach. Kiedy warto zdecydować się na zastosowanie właśnie takiego rodzaju powłoki?

W jaki sposób działa antyrefleks?

Soczewki okularowe z antyrefleksem można w bardzo łatwy sposób rozpoznać. Szkła pozbawione takiej powłoki odbijają światło z otoczenia, miejscami wyglądając jak lustro. W rezultacie nie jest możliwe dokładne przyjrzenie się źrenicom. Jeśli natomiast zastosowane są soczewki okularowe z antyrefleksem, wówczas tego rodzaju zjawisko nie występuje. Nie są zauważalne żadne odbicia otoczenia, a zatem oczy są nieprzesłonięte.

Powłoka zyskała na swojej popularności między innymi z powodu komputeryzacji wielu aspektów naszego codziennego życia. Antyrefleks stanowi podstawową ochronę oczu przed promieniowaniem, które pochodzi od monitorów komputerowych. Powłoka wzmacnia również kontrast widzenia i nie obniża transmisji światła. Dzięki temu umożliwia większą przejrzystość obrazu odbieranego przez oczy. Dodatkowo powłoka antyrefleksyjna utwardza soczewki okularowe, przez co chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Dlaczego warto stosować szkła z powłoką antyrefleksyjną?

Okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, które wyposażone zostały w powłokę antyrefleksyjną cechuje sporo zalet. Należy do nich między innymi brak różnego rodzaju zjawisk optycznych, które mogą występować na innych szkłach. Efekt w głównej mierze widoczny jest po zmroku, ponieważ właśnie wtedy dochodzi do pojawiania się największej ilości sztucznych źródeł światła. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej użytkownik tego rodzaju soczewek nie widzi odbicia, co znacznie zwiększa widoczność i spowalnia proces męczenia się oczu.

To także najlepsze rozwiązanie dla wszystkich osób pracujących przy komputerze. Właśnie takie osoby najczęściej uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości związane ze zmęczeniem oczu. Wynika to ze szkodliwego oddziaływania światła niebieskiego, które powodowane jest przez urządzenia elektroniczne, takie jak monitory ekranowe, telewizory lub tablety. Antyrefleks skutecznie chroni oczy, a także może poprawiać jakość snu. Praca przed ekranem w godzinach wieczornych może powodować w konsekwencji późniejsze problemy z zaśnięciem. Dzięki zastosowaniu powłoki antyrefleksyjnej można ten problem rozwiązać. Skorzystają również kierowcy, którzy prowadzą swoje pojazdy zwłaszcza w nocy. Antyrefleks może wówczas zredukować odblaski świateł oraz neonów. Takie elementy wpływają bezpośrednio na podniesienie bezpieczeństwa oraz komfortu podróżowania.

Kto może skorzystać z takiego rozwiązania?

Właściwie każda osoba wykorzystująca na co dzień okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, powinna zdecydować się na zastosowanie w nich powłoki antyrefleksyjnej. Zapewnia ona bowiem zdecydowanie lepszą ochronę oczu i sprawia, że wzrok się mniej męczy. To dobry wybór przede wszystkim dla osób pracujących przy komputerach, wykonujących obowiązki przy sztucznym oświetleniu oraz dla kierowców. Z antyrefleksu mogą korzystać nawet osoby nie posiadające wady wzroku. Powłoka wykorzystywana jest również w tak zwanych “zerówkach”. Każda osoba z całą pewnością będzie w stanie na własnym przykładzie dostrzec wiele zalet, wynikających z obecności powłoki antyrefleksyjnej w soczewkach okularowych.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl