99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Parujące okulary - jak sobie z tym radzić?

Parujące okulary - jak sobie z tym radzić?

Parujące okulary to dość powszechny problem, który nasila się w okresie jesieni i zimy. Wtedy też różnice temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem, a przestrzenią na zewnątrz bywają bardzo duże. Czynników sprzyjających parowaniu okularów jest znacznie więcej. Przekonaj się, jak można radzić sobie z tym problemem!

Kiedy pojawia się problem parujących okularów?

Oprawki okularowe wyposażone w szkła to produkt, który stosowany jest przez znaczną część dnia przez osoby posiadające wady wzroku. Dlatego też okulary wystawiane są na wiele czynników zewnętrznych, w efekcie których mogą zaparować. Sytuacja ta pojawia się w momencie,  gdy wystąpi nagła zmiana temperatury. Jest to widoczne jesienią i zimą, kiedy z zimnego dworu wchodzi się do ciepłego wnętrza domu czy autobusu.

Przyczyną tego zjawiska jest kontakt ciepłego powietrza z zimną powierzchnią soczewek okularowych. Wtedy też wilgoć zawarta w powietrzu zaczyna się skraplać. W następstwie tej sytuacji woda osadza się na powierzchni soczewek okularowych. Jest to dość szybki proces, dlatego problem parujących okularów bywa dość kłopotliwy dla ich użytkowników!

Soczewki okularowe z powłoką hydrofobową

Soczewki okularowe to produkt, któremu dedykowane są specjalne powłoki. Zabezpieczają one powierzchnię szkieł przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, tym samym poprawiają komfort użytkowania okularów. W przypadku parujących okularów polecana jest specjalna powłoka, zwana hydrofobową. Ta innowacyjna powłoka sprawia, że soczewki nią pokryte powodują zjawisko perleniem wody. Oznacza to, że woda zamiast się na nich osadzać, samoczynnie spływa z powierzchni okularów. To sprawdzone rozwiązanie stosowane z powodzeniem przez optyków, a także w celu zabezpieczenia szyb samochodowych, telefonów, tabletów i innych powierzchni szklanych.

Sprawdzone sposoby na parujące okulary

Soczewki okularowe z powłoką hydrofobową to jeden z kilku sposobów na radzenie sobie z problemem parujących okularów. Na rynku, ale i w ofercie salonów optycznych, można znaleźć sprawdzone preparaty zabezpieczające powierzchnię okularów przed zaparowaniem. Produkty te dostępne są w formie płynu, który jednocześnie czyści i chroni szkła przed osadzaniem się wilgoci na ich powierzchni. To niewątpliwie wygodne rozwiązanie dla wielu klientów, którzy nie chcą inwestować w wiele specjalnych powłok. Dodatkowym atutem płynów tego typu jest ich dość niska cena, ale i praktyczne opakowanie. Pozwala ono zabrać ze sobą płyn do pracy, na uczelnię czy służbowy wyjazd, gdyż charakteryzuje się niewielkim opakowaniem.

Czynniki, które sprzyjają parującym soczewkom okularowym

Problem parujących okularów jest bardzo niekomfortowy dla ich użytkowników. Zaparowane soczewki okularowe utrudniają korzystanie z nich, ponieważ zakłócają widzenie. Dlatego bardzo często okulary są odruchowo ściągane i czyszczone. Sytuacja ta może się wielokrotnie powtarzać w ciągu dnia, co może wywołać nawet frustrację. Najczęstszym czynnikiem wywołującym ten kłopot jest wspomniana różnica temperatur. Warto jednak pamiętać, że źle dobrane lub dopasowane oprawki okularowe do kształtu twarzy mogą nasilać zjawisko parowania okularów. Sytuacja ta jest obserwowana w momencie, gdy oprawki znajdują się zbyt blisko twarzy. Wtedy też zostaje zaburzona prawidłowa cyrkulacja powietrza wokół soczewki. Okulary parują także wówczas, gdy ciało emituje znacznie więcej ciepła niż zazwyczaj. Problem ten pojawia się: podczas treningu lub uprawiania innego sportu, w trakcie otwarcia mocno nagrzanego piekarnika, gotowania lub spożywania ciepłych napojów.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl