99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam102Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Optyk czy optometrysta - jaka jest różnica?

Optyk czy optometrysta - jaka jest różnica?

Za prawidłowy wzrok i narząd widzenia odpowiada kilka osób, wśród których należy wymienić: optyka, okulistę, optometrystę oraz refrakcjonistę. Przekonaj się, do którego specjalisty udać się w celu zbadania oczu lub po soczewki okularowe. Poznaj definicje przytoczonych zawodów i w profesjonalny sposób zadbaj o swoje oczy z ich pomocą. Dobre widzenie zapewnia komfort, o który warto zadbać.

Okulista, czyli lekarz medycyny zajmujący się oczami. A optometrysta?

Lekarz okulista to osoba, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób związanych z układem wzroku. Specjalista ten może również dobrać soczewki okularowe, jak i dopasować soczewki kontaktowe. Warto zauważyć, że okulista w wielu przypadkach jest osobą pierwszego kontaktu w momencie pojawienia się problemów ze wzrokiem. Do lekarza tej specjalności spora część pacjentów udaje się w momencie pojawienia się bólu oczu, problemów z widzeniem, bólu głowy lub w przypadku stwierdzenia niepokojących zmian w obrębie narządu wzroku. Do okulisty warto chodzić regularnie, aby w kompleksowy sposób przebadać oczy z uwzględnieniem badania dna oka.

Natomiast optometrysta to osoba zajmująca się wykonywaniem badań w zakresie refrakcji oraz zajmuje się doborem produktów optycznych, jak okulary lub soczewki kontaktowe. Specjalista ten jest również odpowiedzialny za diagnozowanie, jak i właściwe postępowanie w przypadku stwierdzenia chorób oczu. Optometrysta zajmuje się również rehabilitacją, która związana jest z korekcją wzroku. Optometrysta na co dzień zajmuje się profesjonalnym doborem soczewek, okularów, filtrów barwnych oraz uszlachetnień produktów optycznych. Ma to na celu poprawę jakości widzenia u osób z wadami wzroku oraz o prawidłowym widzeniu.

Po soczewki okularowe do optyka?

Optyk to osoba, która wykonuje nowe okulary na podstawie dostarczonej recepty od lekarza okulisty lub optometrysty. W czasie swojej pracy optyk osadza przygotowane soczewki okularowe w oprawkach, aby klient mógł się cieszyć dobrym widzeniem. Specjalista ten zajmuje się także naprawą uszkodzonych okularów oraz ich konserwacją. Osoba ta bardzo często posiada dodatkowe uprawnienia, które umożliwiają jej wykonanie badania wzroku.

Refrakcjonista to specjalista, zajmujący się wadami refrakcji układu optycznego oka. Wśród tych wad należy wymienić: astygmatyzm, starczowzroczność, krótkowzroczność i dalekowzroczność. Refrakcjonista zajmuje się profesjonalnym doborem soczewek okularowych i soczewek kontaktowych, dzięki czemu można skorygować posiadaną wadę wzroku. Odpowiednio dobrana korekcja zapewnia prawidłowe widzenie.

Optyk czy optometrysta?

Uważa się, że pierwsza wizyta powinna mieć miejsce w gabinecie okulistycznym. Okulista to specjalista posiadający wiedzę i doświadczenie w kwestii wad wzroku, jak i chorób w obrębie narządu wzroku. Dodatkowo w gabinecie okulistycznym znajdują się urządzenia pozwalające na bardzo dokładne wykonanie badania oczu, dzięki czemu w jednym miejscu pacjent może skorzystać z kompleksowej obsługi. Po nowe soczewki okularowe warto wybrać się do optometrysty, zwłaszcza gdy jest to kolejna para okularów. Specjalista ten doskonale poradzi sobie z doborem nowych szkieł oraz okularów.

Po dokładnym przebadaniu wzroku warto zadbać o ich odpowiednią ochronę, wybierając piękne i nowoczesne okulary przeciwsłoneczne. Dzisiejsza oferta branży optycznej oferuje szereg ciekawych rozwiązań, zwłaszcza dla osób wymagających korekcji wady wzroku. Przekonaj się, który model spełni twoje oczekiwania!

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl