99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam102Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Okulary czy soczewki? Co wybrać?

Okulary czy soczewki? Co wybrać?

Nie wiesz, co będzie dla Ciebie lepsze – okulary czy soczewki kontaktowe? Przed wyborem jednej z tych dwóch opcji musisz dobrze zastanowić się nad wieloma różnymi aspektami. Twoja decyzja powinna być jasna i przemyślana. Zastanów się nad swoim stylem życia, komfortem, upodobaniami, budżetem oraz estetyką. Wówczas, małymi kroczkami, dotrzesz do odpowiedzi, która określi, co będzie dla Ciebie lepsze.

Ergonomia to priorytet

Pamiętaj, że zarówno okulary, jak i soczewki kontaktowe mają swoje wady oraz zalety. Użytkowanie wyposażenia nieco różni się od siebie, ma także wpływ na kondycję wzroku. Gdy zastanowisz się nad zaletami okularów oraz soczewek, prawdopodobnie dojdziesz do wniosku, że wyroby oprawki ze szkłami przejawiają nieco więcej atutów. Wymagają mniejszej pielęgnacji i czyszczenia, dodatkowo podczas zakładania nie musisz dotykać swoich oczu, co zmniejsza szansę na powstanie infekcji lub podrażnień. Ostatecznie, okulary są znacznie tańsze niż soczewki kontaktowe – jeżeli nie ulegną zniszczeniu, nie trzeba ich wymieniać. Oprawki są trwałe, podobnie jak szkła. Co więcej, soczewki okularowe potrafią znacznie więcej niż  soczewki kontaktowe przykładane do oka. Mogą być wyposażone w filtr UV, powłokę hydrofobową oraz warstwę antyrefleksową. Dzięki temu zapewniają widzenie w każdym świetle, niezależnie od warunków.

Okulary czy soczewki? Styl czy dyskrecja?

Zakładając okulary, możesz nadać swojej stylizacji nieco designu. Jest to możliwe, bowiem oprawki dostępne są w wielu różnych formatach, Mogą pasować do Twojej osobowości, czy sposobu, w jaki się ubierasz. Popularne są okulary znanych marek, np. Tommy Hilfiger czy Calvin Klein. Soczewki kontaktowe nie mogą pełnić tej funkcji, są wręcz całkowitym przeciwieństwem okularów pod tym względem. Gwarantują maksymalną dyskrecję – ludzie nawet nie będą wiedzieć, że masz jakąkolwiek wadę wzroku. To wyposażenie niewidoczne, i często z tego powodu są wybierane. Jeżeli uważasz, że z okularami nie jest Ci do twarzy, możesz wybrać wygodne soczewki kontaktowe, które je zastąpią. Możesz skontaktować się z okulistą, który powie Ci, jakie najlepiej wybrać. Warto dodatkowo przypomnieć, że choć soczewki nie posiadają wielu powłok, które wpływają na ergonomię, za ich pomocą możliwa jest zmiana koloru oczu. Wystarczy znaleźć odpowiednią, specjalnie zabarwioną wersję.

Aktywny tryb życia – okulary czy soczewki podczas uprawiania sportu?

Niestety, uprawianie wielu sportów jest praktycznie niemożliwe. Co więcej, nawet wykonanie prostych prac domowych może być zakłócone. W takich przypadkach, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpowiednio dobranych soczewek kontaktowych. Aktywności fizyczne, w tym sport, nie będą żadnym problemem. Możesz cieszyć się swoim hobby, bieganiem, wyjściami na siłownię, czy spotkaniami ze znajomymi na boisku, bez obaw, a przy tym będziesz wszystko dokładnie wiedzieć. Okulary korekcyjne mogłyby ulec przypadkowemu zniszczeniu, co naraziłoby Cię na dodatkowe koszty. Soczewki kontaktowe pozostaną dyskretne i w pełni bezpieczne, korygując Twoją wadę wzroku.

Co wybrać i dlaczego?

Ciągle zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie lepsze? Nic dziwnego, bowiem takie pytanie zadawała sobie prawdopodobnie każda osoba, która stanęła przed wyborem okularów lub soczewek. Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to, jaka forma korekcji wzroku jest korzystniejsza. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Okulary korekcyjne często dodają powagi oraz elegancji, ale mogą być także „luźne” i stylowe – dla niektórych osób ich noszenie jest w pełni wygodne, inni za nimi nie przepadają. Soczewki kontaktowe są dyskretne i pozwalają uprawiać sport, ale należy je częściej pielęgnować. Dodatkowo przed wyjściem z domu musisz poświęcić chwilę na ich nałożenie, ponieważ w czasie snu Twoje oczy powinny od nich odpocząć, aby się zregenerować.

Koszt soczewek i okularów

Okulary korekcyjne są na ogół tańsze niż soczewki kontaktowe w dłuższej perspektywie. Nie musisz wymieniać oprawek i szkiełek zbyt często – no, chyba że je stłuczesz. Oczywiście oferty salonów optycznych są niezwykle szerokie i zróżnicowane, więc trudno określić, bo tak naprawdę okaże się ekonomiczniejszym rozwiązaniem. Zarówno oprawki, jak i soczewki okularowe oraz kontaktowe są dostępne w różnych cenach. Możesz zdecydować się na droższe lub tańsze rozwiązanie, zależnie od Twoich potrzeb oraz budżetu. Warto usiąść i spokojnie przeanalizować dokładnie każdy aspekt noszenia okularów oraz soczewek – wówczas uda Ci się ustalić, jakie rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl