99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Od czego zależy i co mówi o Tobie kolor Twoich oczu?

Od czego zależy i co mówi o Tobie kolor Twoich oczu?

Ludzie różnią się między sobą wieloma cechami pod względem charakteru, jak i wyglądu. Różnice te widoczne są również w przypadku oczu. Ludzka tęczówka może mieć zazwyczaj kolor zielony, piwny lub niebieski. Uważa się, że jej barwa definiuje cechy charakteru. Przekonaj się, jaką jesteś osobowością. Poznaj usposobienie i inne ważne cechy charakteru, o których mogłeś nie wiedzieć! Podkreśl swoją osobowość, wybierając przepiękne oprawki okularowe. Co wpływa na kolor tęczówki oczu? Jak go podkreślić?

Kolor oczu definiuje twój charakter

Uważa się, że osoby o zielonych oczach to niesamowici flirciarze. Kolor tej tęczówki występuje u osób silnych psychicznie, które jednocześnie wyróżnia ostrożna i dość nieufna natura. Zazwyczaj są one również dominujące, lojalne, a zarazem samowystarczalne.

Ludzie o niebieskich oczach są bardzo odporni na ból. Bywają niezwykle energiczni. Charakteryzuje ich duża siła wewnętrzna, jednak cenią sobie spokój i przewidywalność. Bardzo często osoby o niebieskich oczach są spokojne, ale drzemie w nich spory temperament.

Natomiast oczy piwne to połączenie wielu odcieni tęczówek, dlatego też osoby o tym kolorze określane są mianem mieszanki wybuchowej. Warto jednak podkreślić, że ludzie o piwnych oczach są bardzo wrażliwi.

Szary kolor oczu jest bardzo wyjątkowy, gdyż stanowi on połączenie niebieskiej i zielonej tęczówki. Osoby o tym kolorze można porównać do kameleonów, gdyż potrafią się doskonale dopasować do niemal każdej sytuacji. Są przy tym bardzo towarzyskie i mają silne charaktery.

Kolor oczu i jego dziedziczenie

Dobrze dobrane soczewki okularowe i okulary podkreślają charakter, jak i piękny kolor tęczówki oczu. Barwa oczu jest dziedziczna, dlatego na jej odcień mają wpływ geny przekazane przez rodziców. Jednak nie tylko. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość melaniny, jaką posiadamy. Poziom melaniny uzależniony jest od szerokości geograficznej. Dlatego jaśniejsze karnacje mają jaśniejsze odcienie tęczówek oczu.

Warto zauważyć, że noworodki mają prawie identyczny kolor oczu. Zazwyczaj jest to kolor szary, granatowy lub niebieski. Związane jest to jeszcze z niskim poziomem melaniny. Pierwsze zmiany rodzice mogą zaobserwować już po pierwszych kilku tygodniach, jednak ostateczny kolor oczu będzie można dopiero zobaczyć w okolicach trzecich urodzin dziecka.

Wybierz oprawki okularowe pod kolor oczu

Wybór okularów to dość trudne zadanie, ponieważ należy uwzględnić własne potrzeby i oczekiwania. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę swoje atuty, ale i ukryć słabe strony własnej urody. Dlatego też oprawki okularowe w niektórych przypadkach można dopasować do koloru tęczówki oczu. Osoby o oczach brązowych będą bardzo dobrze wyglądały w ciemnych oprawkach, o intensywnej barwie. Ludzie o niebieskich oczach powinni zwrócić uwagę na oprawki w kolorze granatowym, niebieskim czy błękitnym.

Podczas wybierania okularów powinno się wziąć pod uwagę także karnację, kolor oczu, kształt twarzy czy cechy szczególne twarzy. Dlatego w trakcie zakupów nowych okularów warto je przymierzać i próbować, gdyż niepozorna para oprawek może okazać się strzałem w dziesiątkę. W doborze okularów może pomóc profesjonalna obsługa, jaką znajdziemy w salonie optycznym.

Bez wątpienia dzisiejszy rynek oferuje konsumentom ogromny wybór, ponieważ obejmuje on oprawki - damskie, męskie i dziecięce. Dodatkowo w salonie optycznym można znaleźć okulary korekcyjne, specjalne i przeciwsłoneczne. Sprawia to, że każdy znajdzie idealną parę oprawek dla siebie!

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl