99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Najczęstsze mity na temat soczewek kontaktowych

Najczęstsze mity na temat soczewek kontaktowych

Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla osób, które nie chcą nosić okularów korekcyjnych. Stanowią one niezwykle wygodne rozwiązanie, w szczególności dla ludzi aktywnych, uprawiających sport i pragnących czuć się swobodnie w trakcie każdego dnia. Soczewki na rynku dostępne są w różnorodnych wersjach. Na ich temat narosło wiele mitów. Niektóre z nich skutecznie odstraszają potencjalnych odbiorców. Czy jednak faktycznie jest się czego obawiać? Być może niektóre przekonania na temat soczewek są całkowicie niepotwierdzone. Warto to sprawdzić.

Z jakich soczewek można skorzystać?

Soczewki kontaktowe pozwalają na korekcję wady wzroku. Podobnie jak w przypadku okularów korekcyjnych, można spotkać się z odmiennymi ich wersjami. Różnią się one od siebie zarówno materiałem wykonania oraz rodzajem zastosowania. Inne soczewki zastosują u siebie osoby z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, inne pacjenci z astygmatyzmem. W końcu soczewki posiadają także różny, dopuszczalny czas ich użytkowania.

Soczewki jednodniowe należy wyrzucić po jednokrotnym zastosowaniu. Choć wiąże się to  z koniecznością zakupu większej ilości sztuk, pozwala na zachowanie najwyższego poziomu higieny. Soczewki dwutygodniowe oraz soczewki miesięczne należy właściwie pielęgnować. Przeprowadza się to za pomocą ich czyszczenia oraz umieszczenia w specjalnym płynie.

Mity związane z komfortem widzenia i użytkowania soczewek

Jednym z mitów krążących o soczewkach jest informacja, iż widzi się w nich gorzej niż w okularach. W rzeczywistości sytuacja ta jest zupełnie odwrotna. Wynika to z faktu, że soczewki kontaktowe znajdują się bezpośrednio na rogówce, a nie w odległości 1-2 cm od niej. W związku z powyższym zapewniają one zdecydowanie lepszą jakość widzenia, niż ma to miejsce w przypadku okularów korekcyjnych. Gwarantują bowiem szersze pole widzenia i lepsze widzenie obwodowe, bowiem poruszają się wraz z gałką oczną.

Kolejny mit dotyczy trudności związanych z ich zakładaniem oraz czasochłonnością i bolesnością tego zabiegu. Oczywiście na początku należy nabrać pewnej wprawy, jednak nie jest to czynność, która będzie zajmować użytkownikowi dużą ilość czasu. Zakładanie soczewki nie wiąże się także z odczuwaniem bólu. Przy zakładaniu palec nie ma kontaktu z okiem. Z rogówką styka się wyłącznie delikatny materiał soczewki.

Osoby aktywne mają pewne obawy o ryzyko wypadnięcia soczewki w trakcie wykonywania nagłych ruchów. To również mit, bowiem szczególna budowa anatomiczna ludzkiego oka gwarantuje jej stabilność. Odpowiednio dobrane soczewki zawsze będą znajdować się na swoim miejscu.

Soczewki kontaktowe i ich wpływ na zdrowie

Niektóre mity dotyczą wpływu soczewek na nasze zdrowie. Nieprawdziwe informacje mogą odstraszać od skorzystania z takiego rozwiązania potencjalnych użytkowników soczewek. Wśród części osób panuje przekonanie, iż soczewki kontaktowe mogą prowadzić do nawracających infekcji oczu. Fakt jest jednak taki, że soczewki same w sobie nie mogą stanowić źródła potencjalnych problemów. Prowadzą do tego wyłącznie zaniedbania ze strony użytkownika, który nie przestrzega podstawowych zasad higieny lub też użytkuje soczewki w sposób niewłaściwy. Znajdujące się na rynku płyny i krople, pomagają w prawidłowej dezynfekcji oraz czyszczeniu soczewek.

Nieprawdziwy jest również mit mówiący o tym, że soczewka kontaktowa może przemieścić się za gałkę oczną. Uniemożliwia to budowa oka. Soczewka może znajdować się wyłącznie w jego przedniej części. Jeśli już dojdzie do przemieszczenia, może ona znaleźć się wyłącznie pod powieką.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl