99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam102Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Miękkie i twarde soczewki kontaktowe - poznaj różnice!

Miękkie i twarde soczewki kontaktowe - poznaj różnice!

Rynek branży optycznej jest bardzo szeroki i mocno zróżnicowany, ponieważ obejmuje - oprawki okularowe, okulary przeciwsłoneczne, soczewki kontaktowe. Produkty te różnią się między sobą właściwościami, jak i materiałem z jakiego zostały wykonane. Dzięki temu każdy bez problemu otrzyma idealny produkt, który spełni jego oczekiwania oraz będzie dopasowany do wady wzroku. Warto podkreślić, że wśród soczewek wyróżniamy dwa typy - miękkie oraz twarde. Przekonaj się, czym charakteryzują się oba rodzaje tych soczewek.

Soczewki kontaktowe twarde i najważniejsze informacje

Pierwszym rodzajem soczewek, jakie powstały w trakcie ewolucji branży optycznej były właśnie soczewki twarde. W pierwszych latach produkowane były z akrylu i innych materiałów, które bardzo słabo przepuszczały tlen. Obecnie wykorzystuje się nowoczesne surowce, charakteryzujące się wysoką gazoprzepuszczalnością. Dlatego też do oczu dociera właściwa ilość tlenu.

Twarde soczewki charakteryzuje niezwykle duży zakres parametrów, duża stabilność kształtu, gwarantują stabilne widzenie, zapewniają wysoką jakość użytkowania oraz wspomnianą wysoką przepuszczalność dla tlenu. Nie zawierają w swoim składzie wody i przede wszystkim, dedykowane są bardzo skomplikowanym wadom wzroku. Dodatkowo soczewki te modelują kształt rogówki, przez co poprawiają jej nieprawidłową budowę. 

Produkt ten polecany jest cierpiącym na zespół suchego oka, dzięki czemu i takie osoby mogą cieszyć się z zalet oferowanych przez soczewki kontaktowe. Należy podkreślić, że twarde soczewki bardzo często przygotowywane są na specjalne zamówienie. Dlatego dopasowane są do indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika, który wymaga dopracowanej korekcji wzroku.

Soczewki kontaktowe miękkie - skrócona charakterystyka

Miękkie soczewki, jak nazwa wskazuje, charakteryzuje spora elastyczność. W ich składzie można znaleźć dość wysoką zawartość wody, której ilość waha się w zakresie od 40 do 70%. Te soczewki kontaktowe zazwyczaj są produkowane z silikonowego hydrożelu lub hydrożelu, który posiada wysoki stopień nawodnienia. Produkt ten niezwykle szybko dopasowuje się do oka, ponieważ charakteryzuje go niezwykle cienka struktura oraz wysoka przepuszczalność tlenu. Jednocześnie soczewki te mogą stanowić opatrunek dla oka, nawet w przypadkach urazu rogówki. Warto podkreślić również, że miękkie soczewki doskonale sprawdzają się w trakcie korekcji także w przypadku bardzo wysokich wad wzroku.

Miękkie soczewki są tańsze od twardych, równocześnie nie wymagają one tak precyzyjnego dopasowania jak drugi typ. Soczewki te dostępne są w kilku wariantach, mianowicie: soczewki jednodniowe, soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Dodatkowo produkt ten nie wymaga długiej, czasem niekomfortowej adaptacji, co ma miejsce w przypadku twardych soczewek.

Kiedy warto wybrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe polecane są osobom bardzo aktywnym i sportowcom. Również osobom, które nie preferują tradycyjnych okularów. Dla przykładu twarde soczewki z wielu względów docenią z pewnością osoby, które trenują w halach sportowych lub spędzają dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach. Natomiast miękkie soczewki sprawdzą się jako produkt korygujący wadę wzroku. Mogą być również stosowane w celach kosmetycznych, ponieważ na rynku dostępne są modele w różnych kolorach.

Bez względu na wybór soczewek, wymagają one dużej higieny. Dlatego też warto zastosować się do zaleceń specjalisty, aby uniknąć problemów zdrowotnych. Istotna jest także odpowiednia kontrola, która uwzględnia indywidualne podejście do pacjenta.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl