99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Kiedy wymienić szkła w okularach korekcyjnych?

Kiedy wymienić szkła w okularach korekcyjnych?

Soczewki okularowe to element okularów, który z czasem traci swoje właściwości oraz ulega zużyciu, podobnie jak oprawki okularowe. Jednocześnie ulegają one uszkodzeniom, takim jak zarysowania lub zniekształcenia. Wynika to zarówno z niewłaściwego użytkowania lub czyszczenia, jak i zdarzeń losowych. Kolejnym czynnikiem wpływającym na konieczność wymiany szkieł w okularach korekcyjnych jest zmiana wady wzroku lub brak powłok uszlachetniających, które wpływają na trwałość szkieł w okularach korekcyjnych. Bez względu na okoliczności, przekonaj się kiedy warto wymienić szkła w okularach korekcyjnych!

Wymiana soczewek okularowych

Obecnie zdania w kwestii częstotliwości wymiany soczewek okularowych są bardzo podzielone. Niektórzy specjaliści zalecają ich wymianę co około dwa lata. Pozostali sugerują wymianę soczewek w przypadku pogorszenia się wady wzroku lub ich uszkodzenia. Do najczęstszych przyczyn powodujących konieczność wymiany soczewek należą: znaczne uszkodzenie szkieł poprzez zniekształcenie lub zarysowanie, zmiana zużytych lub zniszczonych soczewek okularowych oraz oprawek, a także brak powłok uszlachetniających.

Warto podkreślić, że bez względu na pojawiające się problemy z soczewkami oraz oprawkami, należy regularnie wykonywać badanie wzroku. Pozwala to w kompleksowy sposób zadbać o wzrok, poprzez ocenę narządu wzroku oraz właściwe dobranie szkieł oraz powłok. Regularne wizyty to gwarancja zdrowia, jak i wysokiego poziomu komfortu związanego z noszeniem okularów korekcyjnych oraz przystosowanych do pracy.

Czy zmieniając soczewki okularowe należy wymienić także oprawki okularowe?

Nie zawsze zmiana soczewek okularowych musi się wiązać ze zmianę oprawek okularowych. Należy pamiętać jednak, że zastosowanie nowych szkieł w starych oprawkach może być niewykonalne lub wręcz odradzane w salonie optycznym. Związane jest to przede wszystkim z materiałem, z jakiego zostały wykonane oprawki okularowe oraz od ich stanu zużycia. Kolejnym czynnikiem branym pod uwagę są kwestie techniczne, jak: rozstaw źrenic użytkownika okularów, dostępność właściwych szkieł korekcyjnych, czy wielkość oprawek. Dlatego w niektórych przypadkach konieczna jest wymiana zarówno soczewek, jak i oprawek okularowych. Przed podjęciem decyzji, warto jednak skorzystać z porady specjalisty. Z pewnością ułatwi to podjęcie decyzji każdemu Klientowi.

Antyrefleks i inne powłoki uszlachetniające soczewki okularowe

Powłoki uszlachetniające stanowią dodatkową warstwę ochronną dla soczewek okularowych, a także poprawiają jakość widzenia oraz komfort związany z użytkowaniem okularów. Najbardziej znaną powłoką jest antyrefleks, który poprawia kontrast widzenia oraz przejrzystość soczewki. Doskonale chroni również przed refleksami świetlnymi, które powstają w wyniku działania sztucznego światła. Natomiast powłoka polaryzacyjna chroni przed refleksami oraz blokuje odblaski obecne podczas słonecznych dni. Dlatego polaryzacja dobrze chroni oczy przed światłem naturalnym. Natomiast powłoka antystatyczna powoduje, że do soczewek okularowych nie przylegają drobinki kurzu.

Należy wymienić również powłokę oleofobową oraz powłokę hydrofobową wśród powłok uszlachetniających. Są to warstwy ochronne, które odpowiadają za wygładzenie powierzchni soczewki oraz jej czystość. Warto podkreślić, że powłoka hydrofobowa przyczynia się do znacznie szybszego odparowania pary wodnej osadzonej na okularach. Natomiast powłoka oleofobowa zabezpiecza soczewki okularowe przed osadzaniem się na nich tłuszczu.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl