99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Kiedy kupić nowe okulary?

Kiedy kupić nowe okulary?

Oprawki okularowe z soczewkami korekcyjnymi to niezbędny produkt dla osób, które mają wadę wzroku. Korzysta się z nich na co dzień, dlatego wymagają regularnej wymiany. Niewłaściwe użytkowanie czy pielęgnacja mogą dodatkowo skracać czas, kiedy okulary dobrze spełniają swoją funkcję. Przekonaj się dlaczego warto wymienić okulary na nowe i w jaki okresie należy to zrobić.

Jak często powinno wymieniać się oprawki okularowe?

Bez względu na wadę wzroku okulary powinno się wymieniać co dwa lata. Jest to ogólne zalecenie, które opiera się na opinii lekarzy okulistów oraz optometrystów. Warto jednak pamiętać, że u niektórych pacjentów może zostać zastosowany indywidualny czas kontroli. Uwzględnia on osobnicze uwarunkowania dotyczące samej wady, jak i tempa zachodzących zmian.

Wymiana okularów zazwyczaj uwzględnia zarówno oprawki okularowe, jak i soczewki okularowe. Najistotniejsze w tym przypadku są szkła, które należy bezwzględnie wymienić w przypadku znacznego uszkodzenia ich powierzchni lub zmiany wady wzroku. Trzeba pamiętać, że zbyt mocne lub zbyt słabe okulary mogą powodować szereg dolegliwości zdrowotnych. Wśród nich wymienia się między innymi: pieczenie oczu, bóle głowy, łzawienie. To także gorsze widzenie, które negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Natomiast wymiana samych oprawek okularowych nie jest konieczna. Dobrze jest jednak uwzględnić ich stan, gdyż wpływa on na komfort noszenia samych okularów. W przypadku wątpliwości, warto skorzystać z porady specjalisty, który udzieli fachowej rady i wsparcia w czasie zmiany okularów.

Praktyczne powody, które zadecydują o zakupie nowych okularów

Okulary przeciwsłoneczne warto nosić przez cały rok. Zalety ich noszenia są już powszechnie znane. Jednak wraz z nowym sezonem zmienia się ich styl, ale i pojawiają się ciekawe propozycje na rynku optycznym. Dlatego zmieniająca się moda jest pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem nowych okularów.

Kolejny powód to okulary do komputera. Produkt ten dedykowany jest osobom, które nie mają wady wzroku. Jednak spędzają sporo czasu przed ekranem komputera, zwłaszcza w czasie wykonywania prac biurowych. Wspomniane monitory generują szkodliwe światło niebieskie, dlatego warto wybrać się do salonu optycznego po soczewki okularowe ze specjalną powłoką chroniącą oczy.

Zawodowi kierowcy, ale i osoby spędzające dużo czasu za kierownicą również powinny zadbać w odpowiedni sposób o swoje oczy. Dla tej grupy dedykowane są okulary przeciwsłoneczne, które chronią przed promieniami słonecznymi oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Dodatkowo powierzchnia szkieł zabezpieczana jest przez powłokę antyrefleksyjną oraz polaryzację. Poprawia to widoczność na drodze w czasie jazdy.

Osoby z dużą wadą wzroku powinny posiadać zapasową parę okularów. Dlatego należy zapomnieć o starych okularach, gdyż zazwyczaj mają one niewłaściwą korekcję. Zapasowymi okularami mogą być nowe i stylowe oprawki okularowe, które pomogą odmienić wizerunek na co dzień. Alternatywą są także okulary zapasowe w wersji budżetowej, kiedy do niemarkowych lub starych oprawek wkłada się nowe soczewki.

Dlaczego należy wymieniać oprawki okularowe?

Oprawki okularowe wykonywane są z różnych materiałów, mianowicie metalu oraz tworzywa sztucznego. Bardzo często okulary stanowią połączenie obu tych surowców. Produkt ten, podobnie jak szkła, charakteryzuje się określonym okresem gwarancji. Zazwyczaj wynosi on dwa lata. Oprawki także ulegają zużyciu za sprawą wielu czynników,  mianowicie: czyszczenia, mikrouszkodzeń i innych. Sprawia to, że oprawki zaczynają wyglądać nieestetycznie.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl