99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jakie powłoki znajdują się na soczewce okularowej?

Jakie powłoki znajdują się na soczewce okularowej?

Soczewki okularowe mogą być pokryte różnymi powłokami, mianowicie: antyrefleksyjną, oleofobową, hydrofobową, UV lub dla kierowców. Poznaj najistotniejsze zalety każdej z nich. Przekonaj się, która powłoka sprawdzi się w Twoich nowych okularach. A może potrzebujesz wszystkich?

Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną

Powłoka antyrefleksyjna to najczęściej stosowana powłoka, jeśli chodzi o soczewki okularowe. Powłoka antyrefleksyjna, czyli AR, powstała około 40 lat temu, jednak dopiero niedawno zyskała na popularności.

Wspomniana powłoka AR doskonale redukuje odblaski, zwane także refleksami świetlnymi. Powstają są one przede wszystkim na wypolerowanych i gładkich powierzchniach soczewki okularowej. Generowane są przez urządzenia elektroniczne, jak komputer, smartfon czy laptop. Warto zauważyć, że refleksy te są bardzo uciążliwe i męczące dla oczu. Zastosowanie powłoki AR w okularach pozwala zmniejszyć odczuwane zmęczenie oraz podrażnienie oczu. Dodatkowo powłoka AR: utwardza soczewki okularowe, likwiduje refleksy i odbicia, chroni szkła przed zarysowaniami. Jednocześnie obraz widziany przez soczewki z powłoką antyrefleksyjną jest o wiele wyraźniejszy w porównaniu do soczewek bez tej powłoki.

Soczewki okularowe - bogaty wybór powłok zabezpieczających

Powłoka oleofobowa, czyli powłoka śliska. Rozwiązanie to pozwala utrzymać okulary w czystości, ponieważ kurz, tłuszcz i inne zabrudzenia w kontakcie z tą powłoką wykazują mniejsze przyleganie do szkieł. Jest to doskonały wybór dla osób z cerą, która wytwarza dużo sebum. Problem z pojawiającymi się odciskami palców na okularach staje się mniej kłopotliwy, ponieważ brud mniej się na niej osadza. Jednocześnie wybór powłoki oleofobowej ułatwia czyszczenie okularów. Kolejną powłoką nakładaną na soczewki okularowe jest powłoka hydrofobowa, która świetnie wygładza powierzchnię szkła. Woda osadzająca się na szkle formuje się w kroplę i spływa. Na soczewkach bez tej powłoki woda tworzą plamy, które następnie spływają, tworząc zacieki. Bywa to kłopotliwe, zwłaszcza w deszczową pogodę. Powłoka hydrofobowa sprawia, że soczewki można znacznie łatwiej wyczyścić i szybciej odparowują.

Powłoki do zadań specjalnych, czyli UV i dla kierowców

Ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym jest niezwykle ważna w aspekcie dbania o skórę i oczy. Dlatego warto zainwestować w dobre okulary przeciwsłoneczne, które posiadają filtr UV 400. W ten sposób zostanie zapewniona ochrona wzroku bez względu na kąt padania promieni słonecznych. Zapobiega to powstawaniu uszkodzeń oczu, przedwczesnemu ich starzeniu oraz zabezpiecza przed chorobami powodowanymi przez ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe.

Natomiast powłoka dla kierowców może być ukryta pod wieloma nazwami handlowymi, jednak jej najważniejszą zaletą jest zapewnienie komfortowego widzenia podczas prowadzenia samochodu. Zastosowanie tej powłoki w okularach sprawia, że efekt olśnienia, powodowany przez światła nadjeżdżających samochodów, zostaje mocno ograniczony. Dodatkowo poprawia się jakość i komfort widzenia w trudnych warunkach, spowodowanych przez mgłę, deszcz lub słabe oświetlenie.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl