99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, to nie tylko element letniego ubioru. Przede wszystkim chronią one oczy dziecka przed zapaleniem spojówek oraz uszkodzeniem siatkówki. Odgrywają więc one bardzo ważną rolę dla zapewnienia zdrowia narządu wzroku. Bezpieczne okulary muszą być wyposażone w filtr UV oraz polaryzację. Produktów należy również szukać w sprawdzonych miejscach. Niestety efektowne i designerskie okulary przeciwsłoneczne, które nabyć można na różnego rodzaju bazarach, w wielu przypadkach mogą przyczynić się do powstania większej ilości szkód, niż pożytku. W jaki sposób prawidłowo wybrać okulary dla swojego dziecka? Na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim ochrona wzroku

Z całą pewnością każda osoba słyszała o szkodliwym oddziaływaniu promieni UV. Jednak nie dotyczy to tylko i wyłącznie ludzkiej skóry. Kiedy przebywamy na otwartej przestrzeni, również nasz wzrok jest na nie narażony. Oprócz tego, że światło jest nieprzyjemne i powoduje silne mrużenie oczu, dodatkowo może przyczynić się także do powstawania niebezpiecznych schorzeń narządu wzroku, takich jak zaćma lub nieodwracalnych oparzeń rogówki.

Najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych UV są właśnie dzieci. Soczewka i rogówka u dziecka jest bardziej przejrzysta, niż ma to miejsce w przypadku osoby z pełni rozwiniętym narządem wzroku. Jednocześnie skóra na powiekach w przypadku dzieci jest delikatniejsza. Z tego też powodu zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony przed promieniowaniem UV stanowi priorytet. Warto dokładnie przyjrzeć się temu, jaki certyfikat posiada dany model oraz jakie normy spełnia.

Wygodne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka

Dzieci są bardzo wymagającymi użytkownikami, bowiem oczekują produktu, który odpowiednio poradzi sobie w warunkach ich codziennej aktywności, a jednocześnie zapewni wysoki poziom komfortu i wygody. Okulary przeciwsłoneczne dziecięce, muszą więc być w pełni dostosowane do aktywnego trybu życia dziecka. Materiał, z którego wykonane zostały oprawki dziecięce, musi być bardzo wytrzymały na uderzenia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Ich wysoka trwałość nie powinna jednak wpływać na wagę produktu. Oprawki okularowe muszą być przede wszystkim bardzo lekkie, żeby nie powodować u dziecka żadnego dyskomfortu oraz otarć. Zauszniki i noski powinny być także odporne na wyginanie. Warto wybierać rozwiązania wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów, takich jak na przykład miękki i elastyczny plastik. Najlepiej jeśli tworzywo zostało uprzednio przetestowane pod kątem alergii kontaktowej.

Wybór konkretnego modelu

Na rynku znaleźć można ogromny wybór okularów przeciwsłonecznych dedykowanych dla najmłodszych. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie dziecka na zakupy lub też umożliwienie mu podjęcia samodzielnej decyzji na temat tego, z jakich oprawek chciałby korzystać. Dopuszczenie dziecka do głosu zwiększa szanse, że z przyjemnością założy swoje okulary na co dzień. Będzie to bowiem wybór zgodny z jego gustem, a nie narzucony przez rodziców. Rolą rodziców jest natomiast wybór odpowiedniego rodzaju soczewek, które zapewnią dziecku optymalne bezpieczeństwo przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV. Wysoki filtr zapewnia skuteczną ochronę przed słońcem, natomiast polaryzacja dzięki specjalnemu rozproszeniu światła, niweluje ewentualne odblaski w okularach. Okulary przeciwsłoneczne dziecięce to jeden z najważniejszych elementów podczas każdego wakacyjnego wyjazdu.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl