Zaparowane okulary, a dokładnie soczewki okularowe to spory kłopot dla osób z nich korzystających bez względu na posiadaną wadę wzroku. Problem ten nasila się przede wszystkim w okresie jesieni i zimy, a także w trakcie noszenia maseczki czy innej osłony twarzy. Przekonaj się, jak poradzić sobie z zaparowanymi okularami w szybki i łatwy sposób!
Załóż w prawidłowy sposób oprawki okularowe!
Oprawki okularowe, jak i okulary przeciwsłoneczne powinny być zakładane i noszone w prawidłowy sposób. Pragnąc uniknąć problemu z parującymi szkłami, okulary te nie mogą być zbyt blisko twarzy. Dlatego osobom borykającym się z parującymi soczewkami okularowymi poleca się często poprawę zauszników, jak i regulację nosków okularowych. Te ostatnie bardzo często ulegają rozregulowaniu oraz zużyciu, dlatego warto sprawdzać je regularnie w salonie optycznym. W ten sposób można wyeliminować jeden z czynników wpływających na parowanie oprawek.
Należy również podkreślić, że ciągłe zdejmowanie i zakładanie okularów jest bardzo kłopotliwe. Dodatkowo naraża to oprawki okularowe na uszkodzenie oraz niejednokrotnie negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie. Największy dyskomfort odczuwają osoby z dużą wadą wzroku, ponieważ znacznie bardziej wytężają one wzrok w momencie zdjęcia okularów. Może to powodować bóle głowy, które intensywnością oraz częstym pojawianiem się z pewnością niekorzystnie wpłyną na jakość funkcjonowania na co dzień. Rozwiązaniem może być wymiana soczewek na te ze specjalnymi powłokami.
Powłoki, w które warto zainwestować
W trakcie zakupu nowych soczewek okularowych warto rozważyć szkła z nowoczesnymi powłokami. Niejednokrotnie ułatwiają one korzystanie z okularów na co dzień. W przypadku problemu z parującymi szkłami polecane są powłoki - hydrofobowa i oleofobowa. Powłoka hydrofobowa znajduje się z obu stron soczewki, którą doskonale wygładza. Sprawia to, że woda i para wodna nie osadza się na nich. Szkła z tą powłoką można znacznie łatwiej utrzymać zarówno w dobrej kondycji, jak i większej czystości. Natomiast powłoka oleofobowa powoduje, że soczewki okularowe charakteryzują się dużym kątem zwilżania. Właściwości te przyczyniają się do znacznie trudniejszego osadzania się tłuszczu oraz brudu na powierzchni szkieł. Dzięki temu szkła są czystsze.
Preparaty na parujące okulary
Skutecznym sposobem na walkę z parującymi okularami są również dedykowane preparaty, jakie można znaleźć w ofercie stacjonarnych oraz internetowych salonów optycznych. Obecnie asortyment stale rośnie, dlatego każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie! Wśród nich można znaleźć między innymi: ściereczki, atomizery z płynem lub też nawilżane chusteczki. Należy zauważyć, że produkty te powinno się nakładać na suche i czyste okulary. Przed użyciem warto zapoznać się z treścią ulotki, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt - brak zaparowanych okularów.
Soczewki okularowe to bardzo delikatny i podatny na uszkodzenia produkt. Dlatego też powinno się pielęgnować je zgodnie z zaleceniami producenta oraz profesjonalistów z salonu optycznego. Godne polecenia są także specjalne preparaty do walki z parującymi okularami, których zakup wystarcza na kilka razy.
Uniknij problemu z parującymi szkłami!
Optymalnym rozwiązaniem dla wielu konsumentów są szkła ze specjalnymi powłokami, jak i stosowanie dedykowanych preparatów na parujące okulary. W przeważającej liczbie przypadków, tylko w ten sposób można uzyskać satysfakcjonujący efekt na dłużej. W razie wątpliwości warto skontaktować się z zaufanym salonem optycznym!