99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak powstają soczewki okularowe?

Jak powstają soczewki okularowe?

Soczewki okularowe muszą być idealne pod każdym względem, ponieważ to przez nie patrzymy. Ich właściwy dobór wpływa na jakość widzenia oraz komfort użytkowania. Przekonaj się, jak produkowane są szkła do twoich okularów.

Soczewki okularowe - proces produkcji rozpoczyna się w salonie optycznym

Każdy klient salonu optycznego wie, jak bardzo istotny jest właściwy dobór szkieł. Dlatego soczewki okularowe dobierane są w sposób indywidualny po wykonaniu szeregu różnych badań, aby widzenie przez nowe okulary było zachowane na wysokim poziomie. Zebrane w czasie badania informacje wysyłane są do producenta soczewek okularowych, który może przystąpić do wyprodukowania nowych soczewek. Charakteryzuje je maksymalne zoptymalizowanie i zindywidualizowanie, dzięki czemu pacjent zawsze otrzymuje produkt wysokiej jakości.

W pierwszej kolejności wytwarzany jest półprodukt, który stanowi podstawę do dalszej pracy nad soczewką. Do ich produkcji wykorzystuje się zazwyczaj szkło organiczne, czyli plastik oraz szkło mineralne. Proces produkcji indywidualnych soczewek składa się z następujących kroków: przygotowanie półproduktu, blokowanie poprzez naniesienie warstwy ochronnej, generowanie, czyli formowanie soczewki w celu uzyskania odpowiedniego rozmiaru i mocy, polerowanie i grawerowanie, odblokowanie i czyszczenie, barwienie, nanoszenie powłok, kontrola jakości, wprawienie soczewki w oprawki okularowe.

Soczewki okularowe i ich rodzaje

Najlepszą propozycją w większości przypadków są soczewki wytwarzane w indywidualnym procesie produkcji, ponieważ jest to produkt maksymalnie dopasowany do potrzeb pacjenta. Warto podkreślić, że soczewki te powstają zgodnie z wystawioną receptą. Natomiast dzisiejszy rynek branży optycznej oferuje także gotowe soczewki okularowe, które mogą nie zapewnić satysfakcjonującego komfortu i jakości widzenia. Gotowe soczewki powstają w procesie odlewania, które zazwyczaj wykorzystywane są w okularach do czytania i potrzebnych na już. Produkt ten wytwarzany jest masowo, dlatego nie posiada znamion indywidualnych parametrów. Należy pamiętać, że rozwiązanie to może sprawdzić się tylko w przypadku standardowej korekcji wzroku. Niemniej jakość widzenia jest nieporównywalna, jak i w przypadku indywidualnie dobranych szkieł na receptę.

Jak powstaje półprodukt soczewek okularowych?

Półprodukt soczewek okularowych to efekt wykorzystania techniki odlewania, która obejmuje zastosowanie płynnych monomerów oraz dodatkowych składników. To między innymi substancje zwiększające pochłanianie promieniowania ultrafioletowego. Gotowa mieszanka przelewana jest specjalnych foremek, następnie utwardza i obrabia. Wspomniana obróbka ma na celu zmniejszenie naprężenia szczątkowego. Półprodukt jest gotowy do dalszej obróbki, w efekcie której zostanie pokryty powłoką utwardzającą oraz wybranymi powłokami wybranymi przez pacjenta.

Maksymalnie dobrane soczewki okularowe

Soczewki okularowe to produkt, który można pod wieloma względami dopasować do swoich oczekiwań. To nie tylko parametry, które można znaleźć na wystawionej recepcie, ale również materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Szkła mogą być także dowolnie wybarwione i posiadać wybrane powłoki. Wspomniane barwienie to ciekawa propozycja dla osób posiadających wadę wzroku, które nie chcą rezygnować z okularów przeciwsłonecznych. Dziś dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można stworzyć indywidualny produkt, nawet dla osób wymagających dużej korekcji wzroku. Sprawia to, że każdy pacjent znajdzie idealny produkt dla siebie.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl