98,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam92Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak pielęgnować okulary?

Jak pielęgnować okulary?

Każda osoba, która korzysta z okularów, powinna zadbać o odpowiednią czystość soczewek. Dobrze wyczyszczone okulary dają możliwość niezakłóconego widzenia. Niestety na szkłach bardzo często pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia. To przede wszystkim plamy i odciski palców. W jaki sposób należy przeprowadzać czyszczenie, żeby wydłużyć ich żywotność. Czy stosowanie niewłaściwych metod może doprowadzać do powstawania uszkodzeń na powierzchni współczesnych soczewek?

Jak właściwie czyścić okulary?

Noszone na co dzień okulary, dotykane są dłońmi i odkładane w różnych okolicznościach. To wszystko może powodować powstawanie zabrudzeń. Niezbędna będzie więc odpowiednia pielęgnacja. W celu szybkiego wyczyszczenia swoich okularów, doskonale sprawdzi się chusteczka z mikrofibry. Nie zajdzie ona jednak zastosowania w przypadku pojawienia się tłustych plam. Dlatego też jednym z najskuteczniejszych sposobów będzie mycie okularów pod bieżącą i letnią wodą z dodatkiem mydła o neutralnym pH.

Można także wykorzystać dedykowane do tego celu spraye. Najlepiej stosować je poprzez umieszczenie preparatu na chusteczce w mikrofibry. Po wytarciu całych okularów, należy dokładnie je osuszyć. To skuteczne rozwiązanie, które dodatkowo można przeprowadzić w każdym miejscu. Zajmuje również mniej czasu, niż mycie soczewek pod bieżącą wodą.

Nie można zapominać również o usuwaniu zabrudzeń z zauszników oraz nosków. To właśnie te elementy najmocniej przylegają do skóry użytkownika i szybciej ulegają zabrudzeniu.

Niewłaściwe czyszczenie może spowodować uszkodzenie soczewek

Wiele osób proces czyszczenia przeprowadza w sposób mechaniczny, nie zastanawiając się nad ewentualnymi konsekwencjami. Wynika to przede wszystkim z braku czasu i pośpiechu. Z tego powodu zabrudzone szkła okularów wycierane są za pomocą chusteczek higienicznych lub odzieży. Niestety pozostawiają one na powierzchni szkieł drobiny kurzu. Mogą być one przyczyną do powstawania mikrozadrapań. W rezultacie szkła tracą na swojej jakości. Powstałe rysy sprawiają, że światło rozprasza się i w konsekwencji widzimy mniej wyraźnie.

Należy również pamiętać o innych elementach, które mogą wywoływać negatywny wpływ na pogorszenie parametrów lub wyglądu okularów. To między innymi gorąca woda, powodująca zniekształcanie się oprawek. Stosowanie preparatów, w których składzie znajduje się amoniak, może z kolei doprowadzać do zmywania powłoki antystatycznej. Proces czyszczenia powinien być przeprowadzony z zachowaniem odpowiedniej siły. Zbyt duży nacisk może być powodem uszkodzenia soczewek oraz oprawek.

Właściwe przechowywanie okularów

Dla zachowania odpowiedniego wyglądu okularów niezbędne jest nie tylko ich regularne czyszczenie, ale również odpowiednie przechowywanie. Pozwala ono na ograniczenie ryzyka powstania uszkodzeń mechanicznych oraz zmniejszenie ilości zabrudzeń. Okulary powinny być przechowywane w twardym etui, szczególnie jeśli są transportowane w plecaku lub torbie. Etui powinno być wyścielone mikrofibrą, co zabezpieczy soczewki przed ewentualnym zarysowaniem, natomiast oprawki przed uszkodzeniem. Nie należy pozostawiać ich w miejscach, gdzie narażone są na działanie bardzo wysokich lub niskich temperatur.

Co pewien czas warto również skorzystać z czyszczenia okularów za pomocą ultradźwięków. To bardzo dobra metoda, która nie wiąże się z jakimkolwiek ryzykiem powstania uszkodzenia mechanicznego. Właściwa dbałość o okulary daje gwarancję ich długiego użytkowania. Dlatego warto pamiętać o wykonywaniu regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl