Dobrze dobrane oprawki okularowe dopełniają nasz wizerunek i podkreślają charakter użytkownika. Dlatego warto dowiedzieć się, jak można dopasować oprawki do charakteru, ale i własnego wyglądu. Są to zasady, które warto poznać. Nim jednak udamy się na zakupy, powinniśmy również określić nasze indywidualne oczekiwania. Wtedy zakup nowej pary oprawek będzie czystą przyjemnością.
Oprawki okularowe a charakter pacjenta
Oprawki okularowe to produkt, który przede wszystkim powinien być dopasowany do kształtu twarzy. Dodatkowo warto uwzględnić jeszcze kilka szczegółów, aby okulary były idealnie dobrane. Chodzi tu między innymi o kształt oprawek i szkieł, a także ich kolor. Cechy te należy dopasować do stylu ubierania się, karnacji, włosów, a także osobowości.
Oczywiście okulary powinny być dopasowane do wspomnianych cech, jednak przede wszystkim musimy się w nich dobrze czuć. Przy wyborze okularów, element ten wydaje się najistotniejszy. Dlatego osoby lubiące się wyróżniać powinny skorzystać z oferty modnych i nietuzinkowych oprawek w ciekawym kształcie lub kolorze. Natomiast osobom preferującym stonowane rozwiązania z pewnością przypadną do gustu klasyczne okulary. Bez względu na indywidualne oczekiwania, dziś każdy znajdzie ciekawą parę okularów dla siebie w ofercie dobrze zaopatrzonego salonu optycznego.
Zadbaj o komfort noszenia, jakie zapewnią ci dobrze dobrane oprawki okularowe
Oprawki okularowe muszą być dobrze dobrane i wygodne w trakcie użytkowania. Nosząc okulary powinnyśmy odczuwać wrażenie, że nie mamy ich założonych na nosie. Jak zatem uzyskać ten efekt? W tym przypadku bardzo istotna jest szerokość oprawek, ponieważ okulary nie powinny uciskać głowy w okolicach skroni oraz odstawać. Dodatkowo wielkość tego produktu musi być dopasowana do twarzy, czyli nie powinny one być zbyt duże i zbyt małe.
Źle dopasowane okulary, a dokładniej oprawki okularowe, niekorzystnie wyglądają na naszej twarzy. Jednocześnie mogą się opierać o policzki, uwierać w okolicy nosa czy wystawać ponad linię brwi. Niewłaściwie dobrane okulary nie tylko uciskają, ale i ruszają się w trakcie noszenia. Może to powodować dyskomfort, jak i zaczerwienienie lub otarcia skóry.
Czy wada wzroku wpływa na soczewki okularowe?
Oczywistym jest, że wada wzroku wpływa na grubość soczewek. Dlatego w większości przypadków im wyższa wada wzroku, tym grubsze soczewki okularowe. W przypadku grubych oprawek nie stanowi to problemu, jednak w przypadku delikatnego produktu może tak się stać. Warto jednak podkreślić, że branża optyczna mocno rozwinęła się pod tym względem. Sprawia to, że coraz więcej trudnych wad wzroku “ukryta” jest w subtelnych okularach o stosunkowo cienkich szkłach. Dzięki czemu każdy może znaleźć idealny produkt dla siebie pod każdym względem.
Szeroki wybór i atrakcyjny asortyment - oprawki okularowe
Podczas zakupu nowych okularów warto przymierzyć różne modele produktu, zarówno pod względem koloru i fasonu. Pozwoli to odnaleźć swój styl i najlepszy wizerunek, ponieważ oprawki okularowe to pewnego rodzaju biżuteria. Uwagę zwraca dzisiejszy wybór oprawek, które różnią się między sobą kolorem, wielkością oraz materiałem, który wykorzystano w trakcie ich produkcji. Dzięki temu każdy miłośnik klasyki, ekstrawagancji czy modnych rozwiązań, znajdzie najlepsze okulary dla siebie. Stylizowane na lata osiemdziesiąte, pilotki, lenonki czy klasyczne oprawy z grubego plastiku. To tylko część propozycji, jakie oferuje swoim klientom branża optyczna.