99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak dbać o wrażliwe oczy?

Jak dbać o wrażliwe oczy?

Wrażliwe oczy to problem, z jakim zmaga się wielu alergików. Unoszące się w powietrzu pyłki i alergeny powodują szereg problemów związanych z narządem wzroku. To między innymi łzawienie, zaczerwienienie czy podrażnienie oczu. Zaliczają się one do typowych objawów obserwowanych u osób z alergią. Jak dbać o tak wrażliwe oczy? Co wybrać, okulary czy soczewki kontaktowe?

Prawidłowa higiena to podstawa

Dbanie o wrażliwe oczy to często spore wyzwanie. Warto jednak zastosować się do kilku zasad, aby objawy były mniej dokuczliwe. W trakcie nasilenia objawów reakcji alergicznej okolice oczu można dotykać po wcześniejszym, dokładnym umyciu rąk. Osłabione i podrażnione oczy są podatne na zanieczyszczenia, jakie mogą pojawić się na skórze dłoni. Co w efekcie mogłoby doprowadzić do rozwoju poważniejszych chorób narządu wzroku.

Pomocne okaże się także stosowanie preparatów w postaci kropli, które nawilżają oraz pomagają wypłukać pojawiające się na powierzchni oka alergeny. Produkt ten dodatkowo może wspomagać proces regeneracji, co w przypadku wrażliwych oczu jest niezmiernie ważne.

Nieodłącznym elementem dla osób o wrażliwych oczach powinny być okulary przeciwsłoneczne. Wysokiej jakości produkt posiada odpowiednie filtry przeciwsłoneczne, chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo ciemne soczewki chronią oczy przed intensywnymi promieniami słonecznymi, dzięki czemu poprawia się komfort w trakcie przebywania na zewnątrz. Okulary te wyróżniają się na tle korekcyjnych wielkością, która także pozwala w pewien sposób zadbać o wrażliwe oczy. Nosząc te oprawki zabezpieczamy jednocześnie oczy przed alergenami, jak i promieniami słonecznymi.

Okulary czy soczewki kontaktowe - co wybrać?

Osoby o wrażliwych oczach mogą nosić zarówno soczewki kontaktowe, jak i oprawki okularowe o odpowiednio dobranej korekcji. Niemniej część specjalistów zaleca stosowanie soczewek jednodniowych w momencie nasilenia objawów ze strony alergii. Używanie soczewek jednodniowych jest wygodne dla alergika, jednocześnie ich stosowanie zmniejsza kontakt powierzchni oka z alergenami. Soczewki jednodniowe sprzyjają utrzymaniu wysokiego poziomu sterylności i higieny. Dodatkowo nie wymagają stosowania specjalnych płynów oraz mycia, jak inne soczewki.

Tradycyjne okulary to także dobre rozwiązanie, które jest równie chętnie wybierane przez osoby o wrażliwych oczach. Oprawki wraz ze szkłami również w pewien sposób zabezpieczają narząd wzroku przed zanieczyszczeniami oraz alergenami unoszącymi się w powietrzu. Dodatkowo sprawdza się u osób, które mają trudność lub opór związany z zakładaniem soczewek kontaktowych.

Atutem oprawek okularowych jest także ich atrakcyjny wygląd. Dlatego dobrze dobrane okulary współgrają z naszym wizerunkiem i podkreślają atuty urody. Sprawia to, że nawet w gorszy dzień wyglądamy lepiej mając założone ulubione oprawki okularowe.

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie dla ciebie?

Soczewki kontaktowe dostępne są w kilku wariantach, mianowicie: jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Najmniej wymagając dla użytkownika są soczewki jednodniowe. Wystarczy umyć ręce, wyciągnąć soczewkę z opakowania i ją założyć. Soczewki, które można nosić przez dłuższy czas wymagają większej higieny oraz specjalnych preparatów do ich czyszczenia, jak i przechowywania w dedykowanym pojemniku.

Soczewki to z pewnością rozwiązanie dla osób, które źle się czują w okularach. Produkt ten docenią osoby aktywne, którym okulary mogą przeszkadzać w trakcie codziennych czynności. To jednocześnie propozycja na specjalne okazje, jak i szybką zmianę wizerunku.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl