98,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam92Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy?

Bez narządu wzroku codzienne życie byłoby zdecydowanie trudniejsze. Niestety duża część społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Wynikają one z różnorodnych przyczyn, do których zaliczyć można siedzący tryb życia lub wielogodzinną pracę przed komputerem. Warto więc dbać o swoje oczy, aby móc cieszyć się ich zdrowiem przez długie lata. W jaki sposób to zrobić? Jak prawidłowo zadbać o dobrą kondycję swoich oczu?

Regularna kontrola swojego wzroku

Wzrok powinno się kontrolować nie rzadziej niż co dwa lata. Jednocześnie należy pamiętać również o tym, iż w przypadku pojawienia się niepokojących symptomów, do których zaliczyć można na przykład pieczenie lub suchość oczu, a także pogorszenie wzroku, należy skontaktować się ze specjalistą. Regularne wizyty pozwalają na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości w ich wczesnym stadium rozwoju, co umożliwi podjęcie stosownych działań. Badanie nie tylko pozwala na określenie wady wzroku oraz daje możliwość dobrania odpowiedniej korekcji, ale również pomaga ocenić przedni i tylny odcinek oka.

Wpływ diety na kondycję wzroku

Dla zapewnienia dobrego wzroku niezbędna jest również zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w witaminy i mikroelementy. Okuliści zalecają przede wszystkim posiłki, które bogate są w witaminy z grupy A, E oraz C. Korzystne są także kwasy omega-3 oraz luteina. Pomagają one nie tylko w utrzymaniu dobrej kondycji oczu. Dostarczenie tego typu składników w swoim pożywieniu, zapobiega między innymi powstawaniu poważnych schorzeń, takich jak zaćma. Codzienne posiłki powinny zawierać więc duże ilości świeżych warzyw, takich jak marchewka, szpinak, groszek, brokuły lub jarmuż. Jednocześnie dieta musi być również bogata w ryby. pieczywo pełnoziarniste, orzechy oraz rośliny strączkowe.

Odpowiednia dbałość o oczy

Żeby cieszyć się dobrym wzrokiem, należy dobrze zadbać o własne oczy. W przypadku pracy przed komputerem niezbędne są przerwy, które powinny następować w regularnych odstępach czasu. Długotrwałe patrzenie w ekran komputera może być przyczyną powstawania problemów ze wzrokiem.

Zmęczone oczy potrzebują także właściwej regeneracji. Można im ją zapewnić poprzez odpowiedniej długości sen. Zbyt mało ilość snu skutkuje ich wysychaniem i podrażnieniem. Warto również stosować specjalne krople łagodzące, które zwiększą komfort w przypadku pojawienia się uczucia pieczenia.

Ważną kwestią jest aktywność fizyczna, która ma zbawienny wpływ na cały organizm człowieka. To samo dotyczy również narządu wzroku. Regularne ćwiczenia fizyczne, przyczyniają się do poprawy krążenia krwi. Zwiększają również jej dopływ do wszystkich organów, także narządu wzroku. Dlatego też warto zadbać o to, by w codziennym harmonogramie dnia znaleźć czas dowolną aktywność fizyczną.

Oczy należy także chronić przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Zbyt długa ekspozycja oczu na promieniowanie może skutkować uszkodzeniem plamki żółtej. Promieniowanie słoneczne wysusza również powierzchnię oka. Dlatego też wiele osób uskarża się na uczucie suchości lub pieczenia. W szczególności w okresie letnim warto korzystać z okularów przeciwsłonecznych. Najlepiej nabyć je w sprawdzonym miejscu, aby w odpowiedni sposób blokowały całe promieniowanie.

Warto odpowiednio dbać o swój wzrok. Osoby posiadające wadę wzroku, powinny regularnie ją korygować. Zaniedbania w tym zakresie przyczyniają się bowiem do jej progresji. Także osoby korzystające z soczewek kontaktowych muszą pamiętać o zachowaniu określonych zasad, takich jak termin ich wymiany lub odpowiednia pielęgnacja.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl