99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak często chodzić do okulisty?

Jak często chodzić do okulisty?

Badanie wzroku to jeden z najważniejszych elementów wpływających na zachowanie prawidłowego widzenia, podobnie jak noszenie dobrze dopasowanych okularów zawierających właściwe dla wady soczewki okularowe. Dlatego do okulisty warto chodzić regularnie. Przekonaj się, jak często powinny być powtarzane badania w przypadku dziecka i osoby dorosłej.

Piękne oprawki okularowe w trosce o twoje oczy i dobre widzenie

Po oprawki okularowe najczęściej sięgamy w momencie, gdy mamy wadę wzroku. Jednak o narząd wzroku powinien dbać każdy z nas. Oczy należy chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym wybierając okulary przeciwsłoneczne z filtrami. Natomiast osoby pracujące przed komputerem czy innymi urządzeniami elektronicznymi, powinny nosić tak zwane zerówki z odpowiednio dobraną powłoką. Warto zaakcentować, że dobrze dobrane okulary mogą również podkreślić osobowość oraz atuty urody użytkownika.

Na częstotliwość wizyt u okulisty wpływają dwa czynniki, mianowicie wiek pacjenta oraz problemy zdrowotne w obrębie narządu wzroku. Niejednokrotnie termin kolejnych wizyt lekarz wyznacza indywidualnie, biorąc pod uwagę wspomniane czynniki. Dlatego pacjent nie powinien się zdziwić, jeśli lekarz zaleci mu przyjść na wizytę za trzy miesiące lub pół roku. Takie terminy otrzymują osoby, których wada wzroku stale się zmienia lub borykają się z chorobami w obrębie narządu wzroku. Natomiast pacjenci o ustabilizowanej wadzie wzroku mogą przychodzić nawet co dwa lata. W przypadku pogorszenia się wzroku lub problemów z widzeniem wizytę należy przyspieszyć.

WIzyta u okulisty w przypadku dziecka

Profilaktyka okulistyczna u dzieci jest wskazana, jeśli: w rodzinie występowały poważne choroby oczy lub wady wzroku, dziecko jest wcześniakiem lub zostało urodzone z niską masą urodzeniową. U najmłodszych dzieci często występuje problem z drożnością kanalików łzowych oraz zezem. Każda z tych dolegliwości wymaga indywidualnego podejścia zarówno w przypadku leczenia, jak i wizyt w poradni okulistycznej. W przypadku obciążonego wywiadu pierwsza wizyta powinna być wykonana w okresie niemowlęcym, a nawet u noworodka. Wizyty kontrolne u dzieci w wielu przypadkach odbywają się co pół roku lub rok. Częstotliwość ta pozwala wykryć wszelkie problemy we wczesnym etapie, dzięki czemu wada wzroku tak mocno się nie pogłębia. W tym celu lekarz okulista dobierze soczewki okularowe, które skutecznie korygują problemy z widzeniem.

Wizyta u okulisty w przypadku osoby dorosłej

W przypadku osób dorosłych przed czterdziestym rokiem życia oraz młodzieży szkolnej badania kontrolne wykonywane są raz w roku lub co dwa lata. Na częstotliwość wizyt w tym przypadku wpływa między innymi: wiek, wykonywane w pracy obowiązki, wywiad lekarki oraz dolegliwości ze strony narządu wzroku. Znaczna większość specjalistów zaleca dwuletnie przerwy pomiędzy badaniami.

Osoby po czterdziestym roku życia powinny badać się częściej, ponieważ ich narząd wzroku jest bardziej narażony na pojawienie się wady wzroku lub choroby oczu. Problemy z czytaniem, jaskra, zaćma, czy zwyrodnienie plamki zdarzają się dość często w tej grupie wiekowej. Dlatego warto zadbać o regularne wizyty u okulisty, aby cieszyć się dobrą kondycją wzroku.

Oprawki okularowe to sprawdzony dodatek dla każdego

Oprawki okularowe mogą być nowoczesne, jak i bardzo stylowe. Okulary warto dobrać do swoich potrzeb oraz urody. Warto pamiętać, że branża optyczna zapewnia bardzo szeroki i różnorodny wybór oprawek okularowych, soczewek okularowych i licznych dodatków. Dzięki temu każdy klient znajdzie idealny model dla siebie!

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl