99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Jak chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem monitora?

Jak chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem monitora?

Na zdrowe oczy wpływ ma wiele czynników. Dlatego należy uwzględnić zdrową dietę, jak i właściwie dobrane oprawki okularowe i soczewki okularowe z odpowiednimi powłokami. Trzeba pamiętać, że coraz częściej korzystamy z urządzeń emitujących światło niebieskie. Wśród nich należy wymienić laptopy, smartfony, telewizory czy tablety. Warto zwrócić uwagę na czas spędzony z tym sprzętem elektronicznym, jak i profesjonalne zabezpieczenie wzroku.

Poznaj najważniejsze informacje dotyczące światła niebieskiego?

Niebieskie światło bardzo trudno jest wyeliminować, gdyż jest dodatkowo emitowane przez wiele urządzeń elektronicznych. Należy również podkreślić, że światło to jest obecne świetle widzialnym. Dlatego też jest naturalnym zjawiskiem, jaki towarzyszy nam na co dzień. Nadmierna ekspozycja może powodować wiele dolegliwości, takich jak: bóle głowy, suchość oczu, podrażnienie oraz pieczenie oczu, niewyraźne widzenie, a także problemy ze snem. Zbyt duża ilość światła niebieskiego zaburza wydzielanie melaniny, czyli substancji odpowiedzialnej za regulację rytmu snu.

Oczy posiadają naturalne mechanizmy ochronne, które doskonale radzą sobie z regulowaniem wpływu promieni słonecznych. Jednak pojawiają się trudności, gdy ilość światła niebieskiego przekracza normę. Jest to szczególnie widoczne, gdy praca zawodowa wymusza korzystanie z ekranów przez długi czas w ciągu dnia. W tym celu warto sięgnąć po oprawki okularowe ze szkłami do komputera. Dostępne są one zarówno w wersji z korekcją, jak i bez niej.

Okulary do komputera i nie tylko

W ostatnich latach poprawiła się jakość ekranów urządzeń elektronicznych, co znacząco przyczyniło się do zmniejszenia ilości emitowanego światła. Jednocześnie czas spędzony z tymi urządzeniami się wydłużył. Niejednokrotnie zapomina się o umiarze, a także o bezpiecznej odległości, jaką powinno się zachować. Jest to niezwykle ważny element dbania o własny wzrok.

Z pomocą przychodzą również okulary komputerowe, które skutecznie ograniczają szkodliwe działanie światła niebieskiego. W czasie wyboru okularów warto zwrócić uwagę na soczewki okularowe, które posiadają specjalną powłokę ograniczające wpływ tego niebezpiecznego dla oczu światła. Dlaczego zatem warto wybrać soczewki okularowe z powłoką? Zastosowanie powłoki wpływa na komfort pracy z komputerem oraz pozostałymi urządzeniami cyfrowymi. Dodatkowo doskonale chroni oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem, a także eliminuje refleksy. Mogą one powstawać na powierzchni soczewek w wyniku odbicia światła. Niewątpliwą zaletą tej powłoki jest także ochrona soczewek okularowych przed uszkodzeniami mechanicznymi, ułatwia ona również ich czyszczenie.

Zadbaj o swoje oczy stosując poniższe zasady!

Okulary z powłoką do pracy z komputerem to obecnie niezbędny element każdej pracy biurowej i nie tylko. Niemniej warto pamiętać o kilku zasadach, jakie mają wpływ na wzrok każdego z nas. Wśród nich należy wymienić:

  • zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy ekranem, a oczami. Dystans ten powinien być równy wyprostowanej ręce;
  • mruganie zapewnia odpowiednie nawilżenie oczu w ciągu dnia. Gdy jest ono niewystarczające, warto sięgnąć po nawilżające krople do oczu;
  • należy zadbać o dobre nawyki, dlatego też przed zaśnięciem nie powinno się korzystać z urządzeń elektronicznych emitujących światło niebieskie;
  • krótkie przerwy, jak i zmiana perspektywy pozytywnie wpływa na wzrok. Pozwala oczom odpocząć;
  • dobrze jest wykonywać różne ćwiczenia, jak patrzenie w dal czy poruszanie gałkami ocznymi.

Dzięki temu można w odpowiedni sposób zadbać o swój wzrok. To bardzo ważne, bowiem pozwala na uniknięcie poważnych chorób oczu. Przeciwdziała także zespołowi suchego oka, czyli schorzeniu wywołującemu wiele uciążliwych objawów.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl