99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Fakty i mity na temat wzroku

Według powszechnych opinii pogorszenie wzroku najczęściej następuje z wiekiem, jednak starość nie jest jedyną przyczyną, przez którą nagle zaczynamy znacznie gorzej widzieć. Wpływ na to ma wiele czynników i z reguły to my sami przyczyniamy się do powstawania chorób oczu. O wzrok należy dbać o wiele bardziej niż w przypadku innych narządów organizmu, zatem warto od czasu do czasu wybrać się na badania, a także stosować do wielu zaleceń, które na dłużej zachowają nasze oczy w zdrowiu.

W społeczeństwie krąży wiele jak by się mogło wydawać dobrych rad na temat ochrony wzroku, jednak niektóre z nich całkowicie mijają się z prawdą i zamiast rzeczywiście pomagać, to komplikują tylko życie. Przede wszystkim warto pamiętać o regularnych badaniach oczu i taką profilaktykę stosować nie rzadziej niż raz w roku. Nieprawdą jest, że przed 40 rokiem życia, o ile nie wystąpią niepokojące objawy, to nie warto przejmować się stanem naszego wzroku. Niektóre choroby oczu rozwijają się przez lata i wczesne ich wykrycie może uratować nasz wzrok.
Wiele mitów głosi, że badanie wzroku może jedynie poprawić jakość widzenia, jeśli ta uległa pogorszeniu, ale w rzeczywistości specjalista jest w stanie wykryć wiele groźnych chorób nie tylko oczu jak: jaskra czy zaćma, ale także nadciśnienie, cukrzycę, lub określić ryzyko wystąpienia stwardnienia rozsianego.

Okulary są atrybutem, który kojarzony jest zarówno z wadami wzroku, jak i ze środkiem zapobiegawczym pogorszenia widzenia. Często można natknąć się na opinie, że długotrwałe noszenie okularów nie jest dobre dla oczu i należy co pewien czas je zdejmować, by dać wzrokowi odpocząć. Oczywiście nie jest to prawdą, ponieważ odpowiednio dobrane szkła okularowe, bądź soczewki kontaktowe korygują nasz wzrok i pomagają utrzymać oczy w zdrowiu. Warto także pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, gdyż promieniowanie UV może być szkodliwe dla siatkówki i soczewki oka. Wprawdzie nie dają one całkowitej ochrony, jednak w pewnym stopniu zabezpieczają nasze oczy przed destrukcyjnym działaniem promieniowania słonecznego.

Wielu z nas zapewne lubi czytać, a już na pewno każdy ogląda telewizję. Na ten temat także krąży wiele mitów, które przestrzegają przed destrukcyjnym działaniem ekranu telewizora i czytania w niedoświetlonym pomieszczeniu. Prawdą jest, że czytanie przy niedostatecznym oświetleniu wcale nie wpływa negatywnie na nasze oczy podobnie jak wykonywanie zdjęć w słabo oświetlonym pomieszczeniu nie zniszczy aparatu. Tak samo jest z telewizją, która nie psuje wzroku nawet wtedy, kiedy jesteśmy w niewielkiej odległości od ekranu. Jedynym objawem, jaki może wtedy wystąpić jest przemęczenie oczu. Pamiętajmy, że zdrowie naszych oczu w dużej mierze zależy od nas samych, a stosowanie się do powyższych rad i regularne badania pomogą na dłużej cieszyć się dobrym wzrokiem. Nie czekaj dłużej i już dziś pomóż swoim oczom.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl