99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Dziecko u okulisty

Dziecko u okulisty

Wada wzroku może pojawić się już na wczesnym etapie dzieciństwa, dlatego wizyta z maluchem w gabinecie okulistycznym w niektórych przypadkach jest konieczna. Prawidłowe dbanie o dobre widzenie poprzez dobór właściwych soczewek okularowych sprawi, że dziecko będzie się właściwie się rozwijać. Przekonaj się, co powinno skłonić rodzica do wizyty w gabinecie lekarskim.

Kiedy warto udać się do okulisty?

Małe dzieci są bacznie obserwowane przez swoich opiekunów, gdyż komunikacja z nimi we wczesnym etapie dzieciństwa bywa utrudniona. Dziecko dopiero uczy się mówić. Dlatego warto poznać objawy, które powinny skłonić nas do wizyty w gabinecie optometrystycznym lub okulistycznym. Wspomniane objawy to: wrażliwość na światło, nadmierne łzawienie, częste mrużenie oczu, oglądanie telewizji ze zbyt bliskiej odległości, bóle oczu i głowy oraz trudności lub pogorszenie wyników w nauce.

Należy podkreślić również, że dziecko z obciążonym wywiadem lekarskim powinno zostać objęte profesjonalną opieką specjalistyczną od samego początku. Dlatego warto podczas własnej kontroli wzroku zapytać okulistę, czy nasza wada może być dziedziczona przez potomstwo.

Uważa się, że pierwsza wizyta powinna odbyć się około 3 miesiąca życia. Kolejne wizyty należy wykonać u dziecka w wieku 2- 3 lat, 3 - 5 lat oraz przed rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej. Pozwoli to wyeliminować większość problemów, jakie mogą dotyczyć narządu wzroku u dziecka.

Oprawki okularowe dla dzieci

Wada wzroku to zaburzenia w procesie widzenia, czyli powstawania obrazu w układzie optycznym oka. Warto podkreślić, że większość wad można w szybki i prosty sposób skorygować. W czasie wizyty w gabinecie okulistycznym, po dokładnym przebadaniu, lekarz okulista dobierze właściwe szkła, czyli soczewki okularowe.

Wyboru oprawek powinni dokonać opiekunowie wraz z dzieckiem, aby proces adaptacji z nimi przebiegał łagodniej. W ofercie dobrze zaopatrzonego salonu optycznego można znaleźć oprawki okularowe dedykowane dzieciom. Wykonane są one z bezpiecznych materiałów, dlatego w tym przypadku dominuje tworzywo sztuczne. Okulary dla dzieci wykonane są w pięknych i zachęcających kolorach, posiadają także bardzo często atrakcyjne zdobienia oraz specjalne zawiasy.

Szkła, podobnie jak oprawki, powinny być lekkie, trwałe i odporne na stłuczenie. W tym przypadku warto kierować się jakością, estetyką oraz grubością soczewek. Dzięki temu całe okulary będą bardzo lekkie i wygodne nawet dla malucha.

Okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszych

Oczy dzieci są szczególnie narażone na niekorzystne działanie promieni słonecznych, dlatego już od najmłodszych lat warto zachęcać je do stosowanie odpowiedniej ochrony narządu wzroku. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne to doskonały wybór. Okulary te powinny posiadać soczewki z filtrem 400 UV, który zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. W kwestii koloru czy kształtu warto uwzględnić indywidualne oczekiwania malucha, aby poczuł się komfortowo w swoich nowych okularach.

Narząd wzroku osiąga dojrzałość dopiero w wieku 12 - 15 lat. Do tego czasu soczewki dzieci są bardzo przezroczyste. Sprawia to, że przepuszczają do rogówki i siatkówki sporą ilość szkodliwych promieni ultrafioletowych. Dlatego uważa się, że oczy dzieci są trzy razy bardziej podatne na uszkodzenia powstające w wyniku ekspozycji na promienie słoneczne. Natomiast nabyte przez dzieci problemy zdrowotne dotyczące narządu wzroku ujawnią się dopiero w wieku dorosłym. Warto więc zadbać o właściwy wzrok i dobre samopoczucie swoich pociech.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl