99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Dla kogo okulary progresywne?

Dla kogo okulary progresywne?

Okulary progresywne stanowią bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Pozwalają one na zastąpienie dwóch par okularów, do widzenia z oddali oraz z bliska. Ich zaletą jest więc możliwość dobrego widzenia w każdej codziennej sytuacji. Noszenie dwóch par okularów może być bardzo niewygodne. W wielu sytuacjach powoduje niepotrzebne nerwy oraz stratę czasu na poszukiwanie odpowiedniego modelu. Warto wobec tego skorzystać z pośredniego rozwiązania, jakie stanowią okulary progresywne. Dla kogo sprawdzą się najlepiej? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do ich wykorzystania?

Czym są okulary progresywne?

Okulary progresywne są rozwiązaniem, które pozwala na widzenie z bliska oraz z daleka. To dobra alternatywa dla wszystkich osób, które potrzebują dwóch par okularów. Soczewki okularowe progresywne opierają się na strefach widzenia, które odpowiadają różnym odległościom patrzenia. Świetnie sprawdzają się przy korekcji każdej wady wzroku, czyli:

  • astygmatyzmu,
  • krótkowzroczności,
  • dalekowzroczności.

 Jednocześnie zastosować można je również w przypadku pojawienia się starczowzroczności. Problem z czasem zaczyna dotykać ludzi średnio po 40-tym roku życia. Wynika to z utraty naturalnej giętkości soczewki w oku. Doprowadza to w konsekwencji do zaburzenia akomodacji. Pojawiają się wówczas problemy przy oglądaniu przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach

Kto może korzystać z okularów progresywnych?

Wybór odpowiednich dla siebie okularów to nie tylko oprawki okularoweale także właściwy rodzaj soczewki. Soczewki okularowe progresywne to według wielu specjalistów branży optycznej, bardzo komfortowe i wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Przejście do widzenia pomiędzy poszczególnymi strefami jest zjawiskiem fizjologicznym i płynnym. Należy jednak mieć na uwadze, że taka adaptacja zajmuje oczom określony czas.

To bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która zauważyła u siebie pierwsze objawy prezbiopii. Czym przejawia się starczowzroczność? Można ją zauważyć przy próbie odczytywania tekstu z bliskiej odległości. Osoby zmagające się z tym problemem zaczynają wówczas oddalać od siebie książkę lub telefon.

Soczewki okularowe progresywne nie są jednak rozwiązaniem całkowicie pozbawionym wad. Nie zaleca się ich raczej w przypadku osób, które bardzo dużo czasu poświęcają pracy przy monitorze ekranowym. Nie powinny ich stosować także osoby borykające się z różnego rodzaju problemami z narządem wzroku, do których zaliczyć można między innymi:

  • zeza,
  • zaćmę,
  • jaskrę,
  • zwyrodnienie plamki żółtej,
  • zaburzenie błędnika.

 

Podejmując decyzję o zakupie szkieł progresywnych, trzeba również liczyć się z koniecznością poniesienie większych kosztów, niż ma to miejsce w przypadku szkieł jednoogniskowych.

Czy okulary ze szkłami progresywnymi należy wymieniać?

Okulary zawierające soczewki okularowe progresywne, podobnie jak w każdym innym przypadku, należy cyklicznie wymieniać. Powinno się to robić średnio co 2 do 3 lat, jednak wszystko uzależnione jest indywidualnie od rodzaju i wielkości wady wzroku oraz tego, w jakim tempie się ona zmienia. Niestety procesu związanego chociażby ze starczowzrocznością nie można zatrzymać. Z tego też powodu warto chociażby raz w roku udać się na wizytę kontrolną do optometrysty, który będzie w stanie za pomocą dedykowanych badań, sprawdzić i dokładnie zweryfikować w jaki sposób zmieniła się wada wzroku. Takie postępowanie z całą pewnością pozwoli lepiej zadbać o swój narząd wzroku. To bardzo ważne, jeśli chcemy uniknąć pojawienia się groźnych powikłań i chorób oczu.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl