99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Czym jest starczowzroczność i jak ją leczyć?

Czym jest starczowzroczność i jak ją leczyć?

Starczowzroczność to naturalny proces, objawiający się pogorszeniem widzenia z bliskiej odległości. Zazwyczaj pojawia się w okolicy 40 roku życia. Dolegliwości związane z tym problemem są dość kłopotliwe, zwłaszcza w momencie wykonywania codziennych czynności. Przekonaj się, czym jest starczowzroczność. Dowiedz się także, czy można ją leczyć. Czy i w tym przypadku sprawdzą się soczewki okularowe?

Poznaj najistotniejsze informacje dotyczące starczowzroczności

Starczowzroczność zwana jest również prezbiopią. Jest to problem zdrowotny, który dotyka większość osób w granicach 40 roku życia. Warto zauważyć, że starczowzroczność może przybierać różny stopień nasilenia objawów. Dolegliwość ta wynika z naturalnych procesów zachodzących w ludzkim organizmie, związanych z jego starzeniem. Jest to oczywiście nieodwracalny proces, niemniej objawy można w pewien sposób korygować oraz łagodzić. Należy także podkreślić, że prezbiopia nie jest wadą wzroku. Oczywiście przez wielu z nas jest mylona z nadwzrocznością, ponieważ objawy bardzo często są w podobny sposób odbierane przez pacjentów.

Starczowzroczność, jak wspomniano związana jest z naturalnym procesem starzenia się ludzkiego ciała. Proces ten  z biegiem czasu wpływa na pogorszenie ostrości widzenia przedmiotów znajdujących się w niewielkiej odległości od narządu wzroku. Związane jest to z osłabieniem się mięśni, które odpowiadają za akomodację oka. Również soczewka z czasem traci swoją elastyczność, a jej powierzchnia może ulec zniekształceniu.

Leczenie prezbiopii

Trudności z akomodacją oraz pozostałe problemy związane ze starczowzrocznością powodują szereg objawów, z którymi pacjent musi się zmagać na co dzień. Wraz z wiekiem szycie, majsterkowanie czy ręczne robótki stają się trudniejsze do wykonania. Prezbiopia utrudnia czytanie książek, prasy oraz pozostałych treści, które nas otaczają. Osoby zmagające się z tym problemem odsuwają przedmiot na wyciągnięcie ręki, aby w pewien sposób ułatwić sobie przeczytanie tekstu. Mniejsza czcionka wymaga dużego skupienia oraz stanowi spory wysiłek dla oczu, dlatego też powoduje uczucie zmęczenia i czasem bóle głowy. Objawy te nasilają się, zwłaszcza gdy nie zastosuje się właściwej korekcji starczowzroczności.

Procesu starzenia się organizmu nie da się zatrzymać. Dlatego też leczenie prezbiopii może polegać na laserowej korekcji wzroku. Obecnie stosuje się nowoczesne i bardzo innowacyjne lasery, które umożliwiają optymalne wymodelowanie rogówki oka. W efekcie pacjent może zrezygnować z oprawek okularowych zarówno do bliży, jak i dali.

Kolejną metodą stosowaną w przypadku starczowzroczności jest refrakcyjna wymiana soczewki. Zabieg ten stanowi dobrą alternatywę dla laserowej korekcji wzroku, ponieważ w jego trakcie zostanie usunięta stara, naturalna soczewka. W jej miejscu umieszczona jest sztuczna soczewka wieloogniskowa.

Najlepsze oprawki okularowe do czytania

Laserowa korekcja wzroku oraz refrakcyjna wymiana soczewki to metody, które posiadają różne przeciwwskazania i wskazania do zabiegu. Ich wykonanie związane jest także z wyższymi kosztami. Stosunkowo tanim i polecanym rozwiązaniem są oprawki okularowe z dobrze dobranymi soczewkami to najpopularniejsze i najprostsze rozwiązanie dla osób zmagających się ze starczowzrocznością. Warto jednak pamiętać, że wymagają one wymiany oraz kontroli u specjalisty. Proces związany z pogorszeniem się ostrości widzenia może przebiegać w różny sposób. Dlatego w momencie zaobserwowania większych problemów z widzeniem, warto udać się ponownie na badanie wzroku.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl