99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Czy można nosić soczewki kontaktowe, posiadając wrażliwe oczy?

Czy można nosić soczewki kontaktowe, posiadając wrażliwe oczy?

Nie każdej osobie odpowiadają czy pasują tradycyjne oprawki okularowe. Dlatego rozważają one zakup soczewek kontaktowych, które są niewątpliwie ciekawą alternatywą dla wspomnianych okularów. Jednak w przypadku wrażliwych oczu pojawia się pytanie, czy osoby te mogą nosić soczewki kontaktowe. Przekonaj się, co oferuje dzisiejszy rynek optyczny!

Nadwrażliwe oczy - najczęstsze przyczyny i objawy

Przyczyn powodujących nadwrażliwość oczu jest wiele. Wśród nich można wymienić między innymi: zespół suchego oka, zbyt długie wpatrywanie się w ekran smartfona lub telewizora, a także choroby ogólnoustrojowe. Czynnikiem powodującym wrażliwość oczu mogą być także alergie, jak i niewłaściwe dbanie o narząd wzroku. Niestety bardzo często zapominamy o przerwach w trakcie pracy z komputerem, jak i relaksie oczu. Odpoczynek ten powinien polegać na patrzeniu w dal, co warto połączyć ze spacerem.

Najczęstsze objawy nadwrażliwych oczu to: przekrwienie, pieczenie, łzawienie oczu oraz zaczerwienienie. Jednak odczuwane dolegliwości mogą być różne, ponieważ przyczyny bardzo często zależą od różnych czynników. Warto także podkreślić, że problem ten może się nasilić w pomieszczeniach zadymionych, suchych czy klimatyzowanych.

Co z tymi soczewkami kontaktowymi?

Wrażliwe oczy nie muszą oznaczać, że soczewki kontaktowe to nieosiągalny produkt. W wielu przypadkach możliwe jest dopasowanie dobrego asortymentu, który spełni oczekiwania klienta. Należy jednak podkreślić, że mogą się pojawić się okresy, w których noszenie soczewek nie będzie wskazane. To przede wszystkim moment nasilenia objawów z powodu alergii czy przy zespole suchego oka.

Najistotniejszy w tym przypadku jest właściwy dobór soczewek, aby uwzględniał on indywidualne potrzeby pacjenta. Należy wziąć pod uwagę również osobnicze cechy, jak i wymogi klienta. Dzięki temu można maksymalnie dopasować soczewki jednodniowe, bo takie najlepiej sprawdzą się w tym przypadku. Soczewki różnią się materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz cechami: miękkością, wielkością, poziomem nawodnienia, stopniem przepuszczalności powietrza i pozostałymi elementami.

Wybór soczewek jednorazowych znacząco ułatwia codzienną higienę, ponieważ produkt ten wyjmuje się ze sterylnie zamkniętego opakowania. Natomiast wieczorem można soczewki wyrzucić, aby kolejnego dnia wyciągnąć nowe. Dodatkowo w przypadku soczewek jednodniowych nie ma konieczności ich czyszczenia oraz stosowania dodatkowych płynów, co ma miejsce w pozostałych typach miękkich soczewek.

Jakie wybrać soczewki kontaktowe w przypadku wrażliwych oczu?

W przypadku oczu wrażliwych polecane są przede wszystkim soczewki jednodniowe, które z pewnością spełnią oczekiwania niejednej osoby. Posiadają one wiele zalet, jakich nie znajdziemy analizując inne produkty, takie jak soczewki miesięczne lub dwutygodniowe. Dobre soczewki to podstawa, którą warto uzupełnić o sprawdzone płyny i krople. Nawilżające krople do oczu powinny przynieść ulgę, jak i poprawić poziom nawodnienia powierzchni oka.

Najczęściej polecane soczewki do oczu wrażliwych są wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego. To bardzo nowoczesna substancja, charakteryzująca się wysoką przepuszczalnością powietrza. Zawartość wody w tym przypadku jest bardzo ważna, dlatego powinno się sięgnąć po produkt o wysokim poziomie wody w produkcie. Na rynku dostępne są modele, posiadające identyczną ilość wody co w rogówce, czyli 78%. Wpływa to pozytywnie na wysoki poziom nawilżenia oczu i odczuwany komfort noszenia soczewek.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl