99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Cyfrowe zmęczenie oczu - jak sobie z nim radzić?

Cyfrowe zmęczenie oczu - jak sobie z nim radzić?

Cyfrowe zmęczenie oczu to coraz częściej pojawiający się problem, z którym boryka się spora część społeczeństwa. Nic dziwnego, gdyż wiele osób przez kilka godzin dziennie korzysta z urządzeń elektronicznych, takich jak telefon, laptop, komputer. Negatywnie wpływa także zbyt bliska odległość pomiędzy wyświetlaczem, a oczami. Zatem jak można poradzić sobie z tą dolegliwością? Pomocne z pewnością okażą się oprawki okularowe z odpowiednimi soczewkami. Przekonaj się, co warto zastosować!

Najczęstsze objawy cyfrowego zmęczenia wzroku

Wiele osób borykających się z cyfrowym zmęczeniem wzroku podaje właśnie zmęczenie, jako główny objaw tej dolegliwości zdrowotnej. To także niewyraźne widzenie, ból pojawiający się w okolicy ramion, szyi i pleców, suchość oczu oraz bóle głowy. Warto pamiętać, że z cyfrowym zmęczeniem wzroku można walczyć. Dlatego też powinno się poznać czynniki, które powodują ten problem zdrowotny.

W warunkach fizjologicznych ludzkie oko mruga z określoną częstotliwością. Przyczynia się do odpowiedniego nawilżenia, gdyż produkowany jest film łzowy. Jednak proces ten zostaje zaburzony w czasie zbyt długiego i nieprzerwanego patrzenia w monitor. Nie powinno się również zapominać o dobrze dobranym oświetleniu, jak i zachowaniu właściwej odległości między narządem wzroku oraz monitorem.

Do pracy z ekranami generującymi światło niebieskie warto wybrać soczewki okularowe, które redukują jego ilość. Należy zauważyć, że ten rodzaj światła bardzo negatywnie wpływa na narząd wzroku. Światło niebieskie może spowodować uszkodzenie komórek siatkówki, doprowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej, które pojawia się wraz z wiekiem oraz do zaćmy.

Jak zapobiec cyfrowemu zmęczeniu wzroku?

Najlepszym sposobem na walkę z cyfrowym zmęczeniem wzroku jest prawidłowa higiena narządu wzroku. Obejmuje ona między innymi przerwy w patrzeniu na ekran urządzenia elektronicznego. Najlepiej, aby przerwy te były powtarzane co 20 minut. Trwać powinny co najmniej 20 sekund. W tym czasie powinno się spojrzeć na obiekt znajdujący się w odległości minimum 6 metrów od nas.

Kolejną propozycją się już wspomniane wcześniej oprawki okularowe wyposażone w soczewki z antyrefleksem oraz odpowiednimi filtrami. Ich zastosowanie znacząco zmniejsza ilość negatywnego światła niebieskiego oraz ogranicza liczbę odblasków. W niektórych przypadkach pomocne okażą się również krople nawilżające. Niestety pomieszczenia, w których pracuje się, są często klimatyzowane. Suche powietrze także negatywnie wpływa na stan wzroku.

Dobierz oprawki okularowe dla siebie

Postęp technologiczny w wielu przypadkach bardzo pozytywnie wpływa na ludzkie życie, dlatego też warto zadbać o narząd wzroku. Po okulary z antyrefleksem powinien sięgnąć każdy, kto przez kilka godzin dziennie pracuje przed ekranem monitora komputera lub laptopa. Ważne, aby nie zapominać o regularnej kontroli wzroku, zwłaszcza gdy borykamy się z wadą wzroku. To jeden z podstawowych czynników, który skutecznie eliminuje cyfrowe zmęczenie wzroku.

W czasie doboru okularów warto mieć na uwadze ich styl, kolor i kształt, a także parametry definiujące oprawki okularowe. To między innymi: szerokość soczewki, długość zausznika, wysokość soczewki, szerokość mostka i wiele więcej. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji, wśród których można znaleźć okulary dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. W dobrze zaopatrzonym internetowym salonie optycznym z pewnością każdy znajdzie idealną parę okularów dla siebie, jak i szereg cennych rad.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl