99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam101Nie polecam1

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Ćwiczenia oczu - dlaczego warto?

Ćwiczenia oczu - dlaczego warto?

Narząd wzroku jest codziennie bardzo mocno wykorzystywany przez każdego z nas. Znaczna część osób pamięta o regularnych wizytach u specjalisty, celem kontroli jakości widzenia. Jednak czasem same oprawki okularowe nie wystarczą. Zadbaj o wzrok wykonując proste ćwiczenia oczu. Przekonaj się, jak skutecznie je wykonać!

Oprawki okularowe i ćwiczenia oczu - zadbaj o swój wzrok

Oprawki okularowe to produkt do zadań specjalnych, który w skuteczny sposób pozwala skorygować wadę wzroku. Ich zakup umożliwia również ochronę oczu przed promieniowaniem emitowanym przez urządzenia elektroniczne lub też odbite promienie słoneczne w czasie jazdy pojazdem. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu specjalnych powłok, które mogą zabezpieczać wzrok lub poprawiają jakość widzenia. Na rynku dostępne są zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne. Wybór jest ogromny dlatego też każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie.

Natomiast ćwiczenia oczu nie wymagają nakładu finansowego i można zrobić je w dowolnym momencie. To spory atut. Warto je wykonać wówczas, gdy jest się zmęczonym lub gorzej się widzi. Silny stres to kolejny czynnik przemawiający za tymi ćwiczeniami, podobnie jak pojawiające się przed oczami: plamy czy nieostry obraz.

Wspomniany stres i pozostałe czynniki powodują, że ludzkie ciało jest napięte. Podobnie mięśnie poruszające gałką oczną. W wyniku napięcia człowiek gorzej widzi, a oczy szybciej się męczą. Ćwiczenia oczu pozwalają się zrelaksować i usunąć powstałe napięcie, co może być także pomocne w przypadku korekcji niektórych wad wzroku.

Przed ćwiczeniami zdejmij oprawki okularowe

Ludzkim oczom może zaszkodzić: zbyt bliska odległość telewizora od oczu, oglądanie telewizji w ciemności, brak filtrów w okularach w trakcie słonecznej pogody, długie wytężanie wzroku, złe oświetlenie. Dlatego też ćwiczenia warto robić w wolnej chwili, co pozwala oczom się zrelaksować w ciągu dnia. Uważa się, że powinny one trwać około 30 minut dziennie. Przed przystąpieniem do nich warto się odprężyć, wziąć głęboki oddech, jak i zdjąć oprawki okularowe.

Nikt nie powinien bezpośrednio obserwować słońca, jednak wśród ćwiczeń zaleca się spoglądanie na nie z zamkniętymi powiekami. Zabieg ten doskonale stymuluje organizm do produkcji witaminy D oraz pobudza nerwy siatkówki. Oczy świetnie się zrelaksują również w trakcie wodzenia wzrokiem po niewidzialnym znaku nieskończoności.

W czasie długiej pracy przed komputerem każdy z nas powinien zrobić sobie krótką przerwę co około 30 minut. Zmęczone oczy warto zasłonić dłońmi na chwilę, aby wspomóc naturalny proces ich nawilżania. Szybkie mruganie oczami, patrzenie w oddalony punkt, wodzenie wzrokiem za palcem w czasie rysowania figur geometrycznych to dobre ćwiczenia na przemęczone oczy.

Jeśli ćwiczenia oczu to za mało

Oprawki okularowe i ćwiczenia oczu z pewnością się doskonale uzupełniają. Jednak narząd wzroku może być wystawiony na szereg niekorzystnych czynników, zwłaszcza na suche i ciepłe powietrze. Wtedy konieczne może się okazać sięgnięcie po nawilżające krople, które w szybki sposób zapewniają ulgę. Jest to niezwykle ważne dla osób, które noszą soczewki okularowe lub zmagają się z zespołem suchego oka.

Oczom warto zapewnić kompleksową ochronę, sięgając po dobrze dobrane oprawki oraz okulary przeciwsłoneczne. Produkt ten dostępny jest w wielu stylach i kolorach, dzięki czemu na rynku można znaleźć wiele nietuzinkowych i pięknych modeli. Dzięki temu każdy klient znajdzie idealne okulary dla siebie, które podkreślą jego urodę.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl