99,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam98Nie polecam1

Zgodność z opisem
4.9
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Alergia a soczewki kontaktowe

Alergia a soczewki kontaktowe

Alergia to problem, z którym boryka się wielu z nas. Kichanie, łzawienie, przekrwienie i obrzęk oczu to jedne z wielu dolegliwości, powodujących czasem spory dyskomfort w czasie nasilenia tej choroby. Czy soczewki kontaktowe to dobre rozwiązanie dla osób mających wadę wzroku, zwłaszcza w trakcie zwiększonych objawów alergii?

Soczewki kontaktowe to idealne i bardzo praktyczne rozwiązanie

W wielu przypadkach nasilenie alergii pojawia się wraz z nadejściem wiosny, kiedy to przyroda intensywnie budzi się do życia. Rozkwitają kwiaty, krzewy i drzewa. Sytuacja ta powoduje, że w powietrzu zaczynają się unosić alergeny o różnym natężeniu. To właśnie one są przyczyną wspomnianych objawów, które mogą również dotyczyć narządu wzroku. Najczęstsze dolegliwości, jeśli chodzi o oczy to: zaczerwienienie, łzawienie, pieczenie, opuchnięcie, a czasem nawet zapalenie spojówek.

Soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie dla osób aktywnie uprawiających sport, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze czy bieganie w okularach korekcyjnych dla wielu osób jest po prostu niewygodne i może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Dlatego czy warto rezygnować z soczewek kontaktowych w czasie nasilenia objawów alergii? Warto również zauważyć, że soczewki zapewniają bardzo dyskretną korekcję wzroku. Dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą lub muszą zrezygnować z tradycyjnych oprawek okularowych.

Soczewki kontaktowe dla alergików

Dzisiejszy rynek, a konkretnie branża optyczna oferuje wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań dla osób borykających się z różnymi wadami wzroku. Wśród nich należy wymienić także soczewki kontaktowe przygotowane dla osób o bardzo wrażliwych oczach i dla alergików. Dlatego też coraz więcej alergików w okresie nasilenia objawów wciąż może korzystać z tego rozwiązania. Oczywiście w tym czasie warto sięgnąć po soczewki jednodniowe, które nie wymagają czyszczenia tak jak wówczas, gdy wykorzystuje się soczewki dwutygodniowe czy miesięczne. Produkty jednodniowe zapewniają maksymalny poziom higieny w tym okresie, dzięki czemu kontakt z alergenami i powierzchnią oka jest ograniczony do minimum.

Wybór soczewek jednodniowych zapewnia maksymalną ochronę oczu w tym wymagającym czasie dla alergika. Niektórzy specjaliści uważają także, że soczewka ta stanowi swoistą barierę dla alergenów. Dzięki czemu w mniejszej ilości docierają one do organizmu. W kwestii noszenia soczewek w trakcie nasilenia reakcji alergicznych zdania są wciąż podzielone, dlatego niektórzy specjaliści odradzają ich noszenie w tym czasie.

W tym wszystkim warto zwrócić uwagę na indywidualną reakcję własnego organizmu w trakcie nasilenia objawów alergii. Ciekawym rozwiązaniem jest także konsultacja ze specjalistą z branży optycznej, który z pewnością doradzi najlepsze postępowanie. Czy warto wybrać soczewki kontaktowe lub też oprawki okularowe z korekcją?

Jak dbać o oczy w trakcie nasilenia objawów alergii?

Bez względu, czy wybierzemy okulary lub soczewki. Czas pojawienia się symptomów alergii jest wyjątkowo komfortowy. Dlatego też warto zadbać o oczy w szczególny sposób. Pierwszą zasadą jest unikanie pocierania oczu, nawet gdy pieką lub swędzą. Częste używanie zarówno kropli nawilżających, jak i soli fizjologicznej przyniesie ulgę oraz wypłucze alergeny. Dbając o oczy, należy także pamiętać o częstym myciu rąk. Również demakijaż i noszenie okularów słonecznych to bardzo ważny element, pozytywnie wpływający na zachodzenie zdrowych oczu. W tym czasie szczególnie należy dbać także o prawidłową higienę oraz zasady, jakie wymaga noszenie soczewek kontaktowych.

Kategorie

Oprawy damskie

Zobacz nasze wyjątkowe kolekcje.

otwórz

oprawy męskie

Przejdź do prawdziwie męskiego świata.

otwórz

oprawy dziecięce

Sprawdź ofertę dla maluchów.

otwórz

Oprawy unisex

Okulary dla Pana i Pani.

otwórz

okulary przeciwsłoneczne

Komfort patrzenia oraz wyjątkowy styl.

otwórz

soczewki kontaktowe i płyny

Sprawdź ofertę.

otwórz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl